Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wyjazdowe szkolenie SSI OZ PZD w Poznaniu. - 28.08.2018

21 sierpnia 2018r odbyło się szkolenie wyjazdowe dla 55 uczestników SSI ogrodnictwa działkowego okręgu poznańskiego w Jutrosinie, gdzie gościł nas dr inż. Wiesław Legutko w siedzibie swojego Przedsiębiorstwa Hodowlano - Nasiennego, które zostało założone w 1992r. Obecnie jest największą w Polsce ogrodniczą, rodzinną firmą nasienną, z polskim kapitałem i ponad 25 letnią tradycją. Produkty marki W. Legutko – nasiona roślin ozdobnych, warzyw i ziół oraz cebule kwiatowe – znane są zarówno w kraju jak i w ponad 50 krajach świata.

Instruktorzy zwiedzili poletka uprawowe, laboratorium i magazyny, żywo dyskutując o przedstawionych problemach związanych z pozyskiwaniem nasion i ich dystrybucją na cały świat.

Następnie zwiedziliśmy ROD Kolejarz w Gostyniu gdzie każdy z uczestników prowadził własną ocenę działek ogrodowych. Następnie w świetlicy ogrodu byliśmy podjęci poczęstunkiem, było ciasto kawa i herbata. Wywiązała się ciekawa dyskusja na temat ogrodnictwa działkowego oraz upraw na działkach, które stanowią ogromne wsparcie dla rodzin działkowców. Omawiano też rolę SSI w niesieniu pomocy fachowej dla działkowców.

Szkolenie przygotował Instruktor d/ogrodniczych OZ PZD w Poznaniu, jednocześnie krajowy społeczny instruktor PZD kol. Mieczysław Marek.

OZ PZD reprezentowała kol. Barbara Czapla – członek OZ PZD, prezes ROD im. ks, Przyłuskiego.

Instruktorzy serdecznie dziękują organizatorom za bardzo fachowe i merytoryczne szkolenie, które pozwoli zdobytą wiedzę przekazać w swoich ogrodach i przekuć na rzeczywiste efekty    

Tekst: Janusz Cybichowski
Zdjęcia: Janusz Cybichowski i Ryszard Hajko

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio