Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przegląd informacji z prasy na temat działkowców, ogrodów i PZD - 10.08.2018

  • Portal echocianow.pl w artykule z dnia 9.08.2018 r. pt. „Działkowicze z Chocianowa mają swoją biblioteczkę” informuje przekazaniu z Biblioteki Publicznej w Chocianowie ok. 50 książek i czasopism do ROD „Nadzieja” w Chocianowie. Wśród podarowanych książek znalazły się nie tylko poradniki ogrodnicze, ale także popularne powieści i prasa kolorowa. Dostępne są one w biurze ROD „Nadzieja”. Pracownicy biblioteki zapewniają, że jeśli będzie taka potrzeba, zapewnią więcej tytułów.
  • Na stronie okręgu mazowieckiego PZD mazowiecki.pzd.pl dnia 9.09.2018 r. ukazał się artykuł pt. „Jak reagować w przypadku ukąszeń lub użądleń? Jak rozpoznawać zagrożenia?” autorstwa p. Malwiny Milewskiej z biura Okręgu Mazowieckiego PZD. W zamieszczonej informacji znajdziemy informacje o tym, jak radzić sobie w przypadku ukąszeń pszczół, os i szerszeni, co robić, gdy ukąsi nas żmija zygzakowata oraz jak bezpiecznie usuwać kleszcze.
  • Na stronie internetowej Okręgu PZD w Szczecinie ozpzd.-szczecin.pl dnia 9.09.2018 r. została zamieszczona informacja pt. „Dzień Działkowca i Jubileusz 50-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Miejski” w Pyrzycach. W artykule opisano przebieg uroczystości, w której dnia 4 sierpnia br. uczestniczyli liczni działkowcy oraz zaproszenia goście – Burmistrz Miasta i Gminy Pyrzyce p. Marzena Podzińska, Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie p. Czesław Skonecki, przewodniczący Rady Powiatu Pyrzyce p. Ryszard Berdzik, Radny Powiatu Pyrzyce p. Walenty Darczuk, Były Burmisztr MiG Pyrzyce p. Kazimierz Lipiński, Komendant straży Pożarnej p. Jacek Marchlewicz, były Prezes Zarządu ROD „Miejski” w Pyrzycach p. Bronisław Popławski, Prezes Zarządu ROD „Zorza” w Pyrzycach p. Kazimierz Jaborowski. Otwarcia uroczystości dokonała p. Genowefa Nowicka Prezes ROD. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i medale dla wszystkich zaproszonych gości i zasłużonych działkowców. W przemówieniach podkreślano rolę i potrzebę kultywowania ogrodnictwa działkowego. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa i poczęstunek.
  • Na portalu Inowrocław.info.pl dnia 9 sierpnia br. ukazała się informacja o trzech konkursach ogłoszonych w ramach kampanii „Zielony Inowrocław”. Są to konkursy na najlepiej zagospodarowany balkon, ogródek przydomowy i działkę na terenie ROD. Jurorzy będą oceniać kompozycję i funkcjonalność, estetykę, oryginalność, utrzymanie, wygląd, pomysłowość nasadzeń, różnorodność roślin i nowatorskie rozwiązania.
  • W dzienniku „Nasze Miasto Katowice” dnia 9 sierpnia br. opublikowano artykuł pt. „Moda na działki nie mija, choć od uprawy warzyw wolimy relaks”. Działkowcy z ROD „Wieczorka” w Piekarach Śląskich opowiadają o swojej historii z działką, korzyściach z jej posiadania i o tym, jak spędzają na niej czas z całą rodziną. Inni młodzi działkowcy z tego samego ogrodu mówią o swojej działce jak o „drugim, wakacyjnym domu” i o tym, że działka to raj dla ich dzieci. Działkowcy w ROD „Jaśmin” w Bytomiu-Łagiewnikach cieszą się z bliskiego kontaktu z przyrodą na działce i opowiadają o wspaniałej, sąsiedzkiej atmosferze jaka między nimi panuje.
  • Na portalu krakow.wyborcza.pl 10 sierpnia br. ukazał się artykuł pt. „Ogródki działkowe, czyli marzenie o kawałku własnej ziemi” wraz z fotoreportażem. Autorka reportażu pisze o tym, jak miasta wchłaniają ogrody działkowe, które dla tak wielu osób są całym życiem.
  • Na portalu naszglospoznanski.pl 9 sierpnia 2018 r. został opublikowany artykuł pt. „Odnowiono połączenie Wartostrady z Drogą Dębińską”. Nowa nawierzchnia prowadzi wzdłuż ogrodów działkowych i jej remont przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa.
  • Portal gostyn24.pl w artykule z dnia 9 sierpnia 2018 r. informuje o inwestycji budowy nowego chodnika w miejscowości Ponieca. Powstający chodnik będzie służył również użytkownikom ogrodów działkowych, którzy do tej pory muszą docierać do działek wzdłuż jezdni, co jest niebezpieczne.
  • Na portalu stary.sacz.pl 9 sierpnia br. opublikowano artykuł pt. „Komisja Ochrony Środowiska Budownictwa i Rolnictwa Rady Miejskiej kolejny raz w terenie”, w którym opisywana jest budowa hali sportowej i przebudowa Traktu św. Kingi oraz rozbudowy ul. Papieskiej. Poszerzenie ww. dróg sprawi, że m.in. zostanie stworzony parking przy ogrodach działkowych.

 

MW

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio