Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy wzięli udział w otwarciu Skweru Seniora w Warszawie - 17.04.2018

W sobotę, 14 kwietnia br. na warszawskim Grochowie odbyło się uroczyste otwarcie Skweru Seniora. To pierwszy taki skwer w Warszawie i prawdopodobnie także w Polsce. Stworzenie takiego miejsca, przyjaznego seniorom było inicjatywą Rady Seniorów dzielnicy Praga-Południe. Skwer istniał już wcześniej, w latach 2009-2010 został zmodernizowany, lecz dotąd nie miał swojej nazwy i przeznaczenia. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele biura Okręgu Mazowieckiego PZD oraz działkowcy z ROD „Waszyngtona” w Warszawie.

W otwarciu Skweru Seniora wzięli udział – prezes OM PZD Krzysztof Podlewski oraz dyrektor biura Mariusz Gaj. Wśród zaproszonych gości znalazł się, związany z warszawską Pragą, senator Marek Borowski oraz poseł Michał Szczerba. Rolę gospodarza pełnił burmistrz dzielnicy Tomasz Kucharski, który wraz zaproszonymi gośćmi dokonał przecięcia symbolicznej wstęgi, otwierając oficjalnie nowy skwer, który ma być przestrzenią przyjazną seniorom i ich potrzebom.

Organizatorzy imprezy (władze dzielnicy Praga Południe) przygotowali dla mieszkańców i wszystkich uczestników ciekawe stoiska w formie kiermaszu z różnymi atrakcjami oraz poczęstunek, występy artystyczne oraz zajęcia rekreacyjne. Swoje stanowisko mieli także działkowcy z ROD „Waszyngtona” w Warszawie, którego zarząd przygotował sadzonki różnych roślin, jako nagrody, w organizowanych w czasie imprezy konkursach.

Na stoisku przygotowanym przez działkowców wszyscy chętni mogli także zapoznać się z wydawaną przez KR PZD „Zieloną Rzeczpospolitą”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, co świadczy o tym, że szczególnie seniorzy śledzą z zainteresowaniem aktualności z życia działkowców i PZD.

Maciej Aleksandrowicz

biuro Okręgu Mazowieckiego PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio