Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Niecodzienne wydarzenie dla działkowców ROD "Miejski" w Pyrzycach. - 09.02.2018

Rodzinny Ogród Działkowy „Miejski” w Pyrzycach rozpoczął rok 2018 od przyjemnych akcentów. 17.01 na inauguracji jubileuszu 50 lecia ogrodu, gościł starostę powiatowego oraz burmistrza miasta, a także zasłużonych działaczy ogrodowych. To spotkanie, w miłej atmosferze zapowiada rok szczęśliwy. Ogród jest duży, położony na kilku terenach, co nie ułatwia jego prowadzenia. 50 lat, to kawał czasu i włożonej pracy w jego urządzanie. Zmieniają się działkowcy, zmieniają się zarządy, a ogród wciąż trwa, rozwija się i służy rodzinom oraz miastu.

To, co zostało osiągnięte, to praca pokoleń. Cieszy fakt, że następują zmiany i przybywa młodych działkowców. Problemy w ogrodzie są, bo gdzie ich nie ma, ale po to jest samorząd, pełen entuzjazmu, aby je rozwiązywać. Doceniają to działkowcy ogrodu z małym wyjątkiem, któremu od czasu do czasu świta pomysł na inne rozwiązania.

Trud zarządu, kierowanego przez panią Genowefę Nowicką, został doceniony przez Samorząd Miasta. Na trzecie już, w tej  kadencji samorządu podsumowania roku, przez panią burmistrz Marzenę Podzińską, zostali również zaproszeni przedstawiciele zarządu ogrodu „Miejski” oraz przedstawiciele Okręgu PZD w Szczecinie.

Przy pełnej sali zaproszonych gości, reprezentujących różne instytucje, służby, urzędy, polityków, organizacje pozarządowe oraz miasta współpracujące, pani Burmistrz w sposób profesjonalny przedstawiła osiągnięcia roku 2017 i nakreśliła plany na najbliższe lata. Prezentacja w sposób wizualny dotyczyła każdej dziedziny pracy na rzecz mieszkańców. Niezależnie od tego, każdy uczestnik spotkania mógł zaopatrzyć się w specjalny Biuletyn Informacyjny, dla pogłębienia wiedzy co zostało zrobione w 2017 roku.

Te suche liczby umilały występy uczniów z miejscowej Szkoły Muzycznej, reprezentujących wysoki kunszt umiejętności.

Koronnym punktem  spotkania było wręczenie przyznanych wyróżnień, dla zasłużonych instytucji, wśród których znalazło się miejsce dla ROD „Miejski” w Pyrzycach. Przyznanie tego wyróżnienia ogrodowi świadczy o uznaniu zasług ogrodu dla miasta.

Wyróżnienie w postaci dyplomu i statuetki „Pyrzyczanka” - w kategorii „Społecznik”, za 50 letnią działalność na rzecz lokalnej społeczności, poprzez dbałość o ogrody działkowe, odebrała prezes zarządu ROD – pani Genowefa Nowicka, która dziękując za wyróżnienie, nakreśliła nowe wyzwania, jakie stoją przed ogrodem.

 

Ten dzień długo pozostanie w pamięci wszystkich działkowców, którzy znaleźli się na tej ładnej uroczystości ale również  dla wszystkich działkowców ogrodu „Miejski”, których 50 letni trud został doceniony przez Włodarzy Miasta.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio