Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie podkarpackich ROD z zakresu działania Programu DGCS PZD System. - 29.01.2018

W 2017 roku Krajowa Rada PZD rozpoczęła wdrażanie programu komputerowego DGCS PZD System dedykowanego dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Do Okręgu Podkarpackiego wpływały zamówienia na Program, w związku z tym początkiem stycznia 2018 roku zostało przeprowadzone szkolenie z obsługi Programu dla ROD, które złożyły zamówienie i otrzymały go już w pierwszej transzy. W szkoleniu uczestniczyło 49 osób. 

Szkolenie miało na celu przybliżenie zasad funkcjonowania Programu, dlatego też, każdy przedstawiciel ROD, który w nim uczestniczył był zobligowany do posiadania podczas szkolenia laptopa. Przed rozpoczęciem pracy na programie osoby odpowiedzialne sprawdziły czy wszyscy mają poprawnie zainstalowany program. W rozwiązywaniu problemów pomagał informatyk, który również obsługiwał szkolenie, aby usterki usuwane były na bieżąco. Szkolenie rozpoczęła PaniAgnieszka Sycz-Prezes Okręgu Podkarpackiego, pokrótce omówiła założenia na podstawie których powstał Program. Przedstawiła również osoby, który miały przeprowadzić szkolenie.

Tematykę szkolenia podzielono na dwie części. Moduł „ogrody działkowe” omawiała p. Monika Bawelska. Najważniejszą sprawą było zaznajomienie się z działaniem programu oraz z kolejnością wprowadzania danych. Dlatego też uczestnicy, razem z prowadzącą wprowadzali np. dane Ogrodu, przykładowe dane w kartotekach działek i działkowców, ustalali cenniki, a także zapoznawali się z „słownikami” dotyczących np. walnych zebrań. W miarę możliwości omawiane były szczególne przypadki w ROD np. gdy Ogród posiada kilka terenów lub jest podzielony na sektory.

 Część finansową, w szczególności moduł „finanse i księgowość” prowadziła p. Barbara Tłusta. Zapoznała uczestników ze sposobem wprowadzania danych finansowych np. faktury. Przybliżyła również możliwości modułów „środki trwałe” czy „kadry i płace”, w których wspólnie wprowadzano przykładowe dane np. dom działkowca, ogrodzenie czy świadczenia dla członków Zarządu i listy płac.

Uczestnicy szkolenia chętnie zadawali pytania, prosili o dodatkowe wyjaśnienia. Prowadzący szkolenie prosili o przekazywanie ewentualnych pytań czy uwag, które będą wynikały z bezpośredniej pracy w Programie, drogą e-mailową lub telefoniczną do biura Okręgu.  

 

Monika Bawelska

Okręg Podkarpacki PZD 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio