Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Debata ewaluacyjna dot. zapobiegania przestępczości na terenie ogrodów działkowych - 23.11.2017

16 listopada 2017 r. w Domu Działkowca ROD Słonecznik w Lubinie odbyła się debata ewaluacyjna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie. Jej celem było podsumowanie działań podjętych przez funkcjonariuszy, na podstawie wniosków i zaleceń uzyskanych podczas czerwcowej debaty społecznej, na której poruszony był temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych.

Komenda Powiatowa Policji w Lubinie, w związku z przeprowadzoną 21 czerwca br. debatą społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, zorganizowała debatę ewaluacyjną, podczas której został poruszony min. temat bezdomności, wandalizmu, kradzieży z włamaniem do altan oraz problemy infrastrukturalne.

Z ramienia lubińskiej policji w debacie uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego nadkom. Andrzej Barna, Naczelnik Wydziału Prewencji st. asp. Piotr Dwojak oraz kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Piotr Smolarek. Na debatę przybył również przedstawiciel Urzędu Miasta Lubina, Pan Ryszard Dąbrowski- Naczelnik Wydziału Infrastruktury.

Czwartkowe przedsięwzięcie było okazją do dialogu odnośnie nowych wątków i nurtującej problematyki w obszarze bezpieczeństwa na terenie ogrodów. Działkowicze uczestniczący w spotkaniu wyrażali swoją aprobatę dla działań lubińskich stróżów prawa w tym zakresie. Mundurowi z kolei zobowiązali się do dalszych, systematycznych przedsięwzięć mających na celu niwelowanie zagrożeń, bowiem musimy zdać sobie sprawę z tego, że przestępcy i metody ich działania wciąż ewoluują.

Na zakończenie działkowicze mieli możliwość dowiedzieć się również jak korzystać z narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji ,,Moja Komenda’’.

 

Źródło: Policja w Lubinie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio