Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z ROD Gajówka z wizytą w Domu dziecka w Gorzycach - 06.11.2017

Po raz kolejny swoje ,,dary serca'', na które złożyły się artykuły spożywcze, słodycze oraz piękne kwiaty, wręczyli działkowcy z ROD Gajówka w Wodzisławiu Śląskim dzieciom i opiekunom Domu dziecka w Gorzycach.

Działkowcy od lat starają się dzielić tym, co mają z osobami pokrzywdzonymi przez los. Radość z otrzymanych darów była ogromna. ,,Kiedy dzieci się śmieją, śmieje się cały świat''. Dlatego działkowcy pamiętają również o innych okazjach, takich jak dzień dziecka i zapraszają dzieci z domu dziecka do wspólnej zabawy na terenie ROD.

Ponadto Zarząd ROD organizuje także zimowe kuligi, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i inne imprezy, w których uczestniczą dzieci z ośrodka w Gorzycach. Są to tylko niektóre formy wspólnej współpracy i działalności ogrodu, która wpisuje się znakomicie w Otwarty Program Społecznego Rozwoju ROD, który został przygotowany przez Krajową Radę PZD. W ciągu ostatnich dwóch lat działalność prospołeczna ogrodów rozwija się wyjątkowo prężnie. Zarząd ROD „Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim jest dumny, iż może uczestniczyć w tych działaniach i promowaniu Związku, a przy tym dzielić się tym, co ma z potrzebującymi.

 

opr. Janusz Jelonek -Prezes Zarządu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio