Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kwidzyn: „Działkowcy się szkolą” - 24.10.2017

W dniu 12 października br. w  Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. gen. Sikorskiego w Kwidzynie odbyło się szkolenie, którego tematem były "Przydomowe kompostowniki dobrym przykładem ochrony środowiska i gospodarki cyrkulacyjnej”.

Zadanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W szkoleniu brali udział działkowcy z kwidzyńskich rod, jak również mieszkańcy okolicznych domków jednorodzinnych.

Jak twierdzi  przewodniczący kwidzyńskiego kolegium prezesów ROD Jarosław Parus, wiedzy nigdy nie za dużo. Warto poszerzać wiedzę w temacie wykorzystywaniu odpadków zielonych i zakładaniu kompostowników nie tylko na działkach, ale również w gospodarstwach indywidualnych. Wiąże się to przede wszystkim z ochroną środowiska, wykorzystaniem kompostu jako naturalnego nawozu jak również z mniejszymi kosztami związanymi z ich utylizacją.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z techniką budowy kompostowników,  prawidłowym ich zakładaniu, wykorzystaniu dżdżownic kalifornijskich w kompostowniku, jak również  z korzyściami  z używania  przerobionego kompostu na działce. Każdy uczestnik otrzymał komplet aktywnych preparatów do kompostowania.

Jarosław Parus, Przewodniczący Kolegium kwidzyńskich  ROD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio