Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy na Rodzinnym Eko Pikniku w Legnicy - 18.07.2017

Działkowcy mieli możliwość zaprezentowania wyhodowanych przez siebie owoców i warzyw, a także kwiatów. Na stoisku była obfitość wszelkich, sezonowych owoców, jak porzeczki czerwone, białe i czarne, porzeczkoagrest, maliny, agrest, jabłka „papierówki”. Okazale prezentowały się warzywa: marchewki, rzodkiewki, buraczki ćwikłowe, fasolka szparagowa, jarmuż, rozmaite sałaty, ogórki, cukinie i kabaczki. Nie zabrakło zapomnianej już nieco rzepy. Ozdobą stoiska były rozmaite domowe przetwory działkowych plonów, prezentowane w eleganckich słoiczkach. Wielkim powodzeniem wśród uczestników pikniku cieszyła się degustacja kiszonych ogórków.Wspaniale prezentowały się kosze kwiatowe i bukiety, wykonane przez osoby uczestniczące w pikniku. Nasze stoisko tonęło wśród kwiatów, których gatunków nie sposób wyliczyć, choć zdecydowanie królowały hortensje, lawenda, rudbekie i floksy. Odpowiednio wyeksponowane zostały także ogrodowe dekoracje, wykonane własnoręcznie przez działkowców.

Piknik był też wspaniałą okazją do zaprezentowania wydawnictw związkowych. Na stoisku można było zapoznać się z „Zieloną Rzeczpospolitą”, miesięcznikami „działkowiec” i „Mój Ogródek” oraz broszurami tematycznymi, z których największym zainteresowaniem cieszyły się zawierające aktualne, sezonowe tematy, np. „Uwaga! Kleszcze”, „Warto uprawiać zioła”, „Warzywa nowocześnie”, „Cięcie letnie roślin sadowniczych”. Wielkim powodzeniem cieszyły bezpłatne egzemplarze „działkowca” i „Mojego Ogródka”, udostępniane uczestnikom pikniku.

Organizację stoiska koordynowało biuro Okręgowego Zarządu PZD w Legnicy.

Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi za możliwość zaprezentowania ogrodów działkowych podczas Rodzinnego Pikniku Ekologicznego lokalnej społeczności.

Dziękujemy także naszym działkowcom za zaangażowanie w przygotowanie stoiska, na którym znalazły się ich własne plony i owoce ciężkiej, lecz dającej wspaniałe efekty pracy.

 

Opracowała:

mgr inż. Bożena Łupkowska

instruktor ogrodniczy OZ PZD w Legnicy

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio