Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Gminny mistrz kompostowania - konkurs w Szamotułach - 14.07.2017

Wydział Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił Konkurs ,,Gminny Mistrz Kompostowania”. Celem konkursu jest racjonalne gospodarowanie odpadami na terenie posesji i działek w Rodzinnych Ogrodach Działkowych oraz promocji kompostowania. Termin przyjmowania zgłoszeń wydłużono do 31 lipca br. 

Konkurs jest skierowany do mieszkańców Miasta i Gminy Szamotuły oraz posiadaczy działek zlokalizowanych na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Na właścicieli najlepszych pod względem estetycznym i funkcjonalnym kompostowników czekają atrakcyjne nagrody.

W ten sposób miasto chce zachecić działkowców do zakładania kompostowników, by w ten sposób ułatwić im pozbywanie się odpadów zoelonych w sposób zgodny z prawem. Kompostowanie to sposób przyjazny środowisku, tani i prosty sposób do pozbycia takich odpadów jak trawa, liście oraz resztki, które zostają nam po pracach w ROD. To co wyrzucamy do śmieci i spisujemy na straty możemy zamienić w doskonały nawóz, który spowoduje, iż rośliny w naszych ogrodach będą rozkwitać. Kompostownik zajmuje mało miejsca i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, a zarazem jest najbardziej przyjazną dla środowiska formą zagospodarowania odpadów zielonych, gdyż nie wymaga użycia energii, transportu, opakowań itd.

 

Przypominamy także, że Krajowa Rada PZD wydała broszurę, z której krok po kroku dowiecie się, jak łatwo jest zrobić kompost np. z liści i trawy, a także jak radzić sobie problemami pojawiającymi się podczas kompostowania. POBIERZ BROSZURĘ.

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio