Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Policjanci ostrzegają działkowców przez oszustami - 13.07.2017

Policjanci z warszawskiej dzielnicy Ochota spotkali się z seniorami, którzy okres wakacyjny spędzają na terenie ogrodów działkowych. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP oraz przekazać informacje dotyczące zagrożeń w życiu codziennym - informuje portal ochota.policja.waw.pl.

Podczas spotkania policjanci uświadamiali seniorów, że osoby starsze, mieszkające samotnie szczególnie narażone są na to, aby stać się obiektem zainteresowania przestępców. Sposób działania oszustów jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Dlatego też seniorzy podczas prelekcji dowiedzieli się o metodach, które wykorzystywane są najczęściej przez przestępców oraz jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Omówione przez policjantów przykłady, miały pokazać starszym ludziom, jaki jest schemat działania przestępców, podszywających się pod różne osoby, próbujących ukraść pieniądze czy też wprowadzić w błąd starszą osobę. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę.

Uczestnicy spotkania wysłuchali również porad z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedzieli się jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego. Poza tym dowiedzieli się jak należy postępować w przypadku kradzieży czy zagubienia dokumentu.

Wizyta funkcjonariuszy przebiegła w miłej atmosferze oraz pozostawiła w świadomościdziałkowców wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali ulotki ostrzegające przed oszustami.

 

Źródło: ochota.policja.waw.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio