Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD "Wrzos" w Mostkach - dobry przykład dla innych ogrodów - 11.10.2016

Ogrody działkowe sa nie tylko piękne, ale i coraz lepiej wyposażone, dzięki czemu chętniej otwierają swoje bramy dla gości i lokalnej społeczności. Jednym z takich ogrodów jest ROD "Wrzos" w Mostkach, który w tym roku obchodzi jubileusz, podobnie jak cały PZD, 35-lecie swojego istnienia. Ogród ten może pochwalić się zbiorczą kanalizacją i własną oczyszczalnią ścieków, ale to nie wszystko. Działkowcy zainwestowali także w oświetlenie alejek, plac zabaw dla dzieci oraz boiska do siatkówki i koszykówki. Wszystko po to, by ogród mógł jeszcze lepiej spełniać swoją rolę w lokalnym środowisku.


Zdj. archiwum PZD - Obchody Dnia Działkowca w ROD "Wrzos" w 2012 r.

 ROD „Wrzos” w Mostkach to niewielki ogród o powierzchni 4,68 ha, w którym swoje działki ma 114 członków PZD. Jednak pod względem organizacyjnym i rozwojowym może być przykładem dla innych ogrodów.

Jak mówi na łamach "Gazety Kujawskiej" prezes ROD "Wrzos" Maciej Łuczak dzięki tym wszystkim inwestycjom ogród jest rodzinny nie tylko z nazwy, panuje w nim prawdziwie rodzinna atmosfera. Nie ukrywa satysfakcji, że praca jego, koleżanek i kolegów została doceniona przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2014 r. „Wrzos" otrzymał wyróżnienie w kategorii „ochrona środowiska naturalnego".

Zdj. archiwum PZD - tak wygląda oczyszczalnia ścieków w ROD "Wrzos"

We wrześniu na terenie ogrodu odbyła się impreza z okazji jubileuszu połączona z corocznym świętem Dni Działkowca.  Podczas uroczystości zasłużeni działkowcy z ROD „Wrzos" otrzymali honorowe odznaki, a także uhonorowano osoby mające szczególny wkład w rozwój „Wrzosu". Srebrną odznakę „Zasłużony Działkowiec" otrzymał Marian Dębski. Odznaki brązowe wręczono 23. działkowcom - czytamy w "Gazecie Kujawskiej".W imieniu Krajowej Rady PZD jubileuszowy puchar wręczył prezes oz toruńsko-włocławskiego PZD Piotr Gadzikowski.

Działkowcom i Zarządowi ROD gratulujemy owocnej pracy i życzymy kolejnych jubileuszów i dobrej atmosfery, pracy praz wypoczynku.

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio