Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Radosne świętowanie w ROD „Nad Oranią” w Gdańsku - 04.10.2016

W dniu 10 września w ROD „Nad Oranią” w Gdańsku odbył się Dzień Działkowca. Pogoda dopisała, co jest już tradycją podczas święta działkowców. Impreza była ogromnym sukcesem frekwencyjnym. Przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich działkowców: zarówno tych starszych, jak i dla najmłodszych. Przyznano nagrody działkowcom, których działki zostały wyróżnione w tegorocznym przeglądzie. Zasłużonych działkowców nagrodzono odznakami „Wzorowy Działkowiec”. Tradycyjnie zorganizowano konkurs plonów w kategoriach: kompozycja kwiatowa oraz kompozycja owocowo – warzywna.

Nowością był konkurs przetworów, nalewek i ciast. Kategorie, które pojawiły się po raz pierwszy spotkały się z dużym zainteresowaniem i wieloma zgłoszeniami. Komisja konkursowa miała wiele pracy. Na szczęście udało się wybrać zwycięzców. Absolutnym hitem okazało się ciasto buraczkowe, które zawojowało podniebienia jury i pozostałych działkowców.

Zarząd przygotował prawdziwą ucztę dla wszystkich zaproszonych. Były kiełbaski, ogórki i smalec, żurek a także słodki stół, który cieszył się ogromnym powodzeniem.

Świetlicę Domu Działkowca zdobiły oryginalne dekoracje: bibułowe pompony podwieszone pod sufitem i piękne słoiki pełniące funkcje świeczników i wazonów wykonane przez panią Agnieszkę – Wiceprezes ROD.

Zatroszczono się również o dzieci. Animatorzy organizowali konkursy i zabawy dla milusińskich. Było malowanie twarzy, balonowe zoo i wata cukrowa. Dzieci były zachwycone.

Niespodzianką dla gości była loteria fantowa. Każdy mógł wziąć udział, dla wszystkich była przygotowana jakaś nagroda, gdyż każdy los wygrywał. Dzięki sponsorom udało się przygotować wiele prezentów.

Atrakcją wieczoru był taniec z ogniem w wykonaniu pana Przemka – Wiceprezesa ROD.

Tańce i zabawy trwały do białego rana, ku uciesze najwytrwalszych tancerzy.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny Dzień Działkowca.

 Zarząd ROD "Nad Oranią"

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio