Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Radła, cepy i lokomobile” – czyli co szukali działkowcy z Obornik w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie? - 07.09.2016

We wrześniową sobotę (3.09.2016r), pięćdzięsięcioroosobowa grupa działkowców z ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach wybrała się do muzeum w Szreniawie.

Bardzo pogodna sobota sprzyjała spacerom dydaktycznym po terenach byłych właścicieli tych dóbr – Birbaumów - oraz pawilonach wystawienniczych muzeum rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z maszynami i sprzętem rolniczym. W tym miejscu należy podkreślić jak wielką rolę w rozwoju rolnictwa  odegrała firmy   „H. Cegielski”  z Poznania.

Stanowiska interaktywne (żarna, warsztat tkacki, stelmacharnia , kuźnia, pralnia, magiel), umożliwiły poznanie ciężaru pracy na wsi.

Wnętrza pałacu w Szreniawie pokazały życie ziemiaństwa polskiego, a zabytkowe wyposażenie w meble i sprzęt codziennego użytku, a w szczególności  piękna porcelana oraz rodowe srebra budziły zachwyt zwiedzających.

Sobotni wypad do Szreniawy pozwolił działkowcom na poznanie życia i pracy na wsi na przestrzeni wieków oraz na aktywny wypoczynek na łonie przyrody w gronie sympatycznych przyjaciół.

Jan Molski/Oborniki

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio