Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wspólne śpiewanie i zabawa do rana w ROD "Relaks" w Grudziądzu - 31.08.2016

Dożynki to szczególne wydarzenie obchodzone co roku, już po zakończeniu najważniejszych prac zarówno w polu jak i na ogrodach działkowych. Inaczej zwane świętem plonów, są radosnym czasem , podsumowań, planów, ale również wyrazem ogromnego szacunku dla pracy każdego działkowca dla dobra wspólnego jakim jest ogród.

Dożynki a poprawniej rzecz ujmując Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Relaks” w Grudziądzu, odbył się w sobotnie bardzo upalne popołudnie, 27 sierpnia 2016 roku.

Przybyłych do ogrodowej świetlicy działkowców oraz Księgową Ośrodka Finansowo-Księgowego PZD Małgorzatę Jasińską, która miała zaszczyt reprezentować na uroczystości Okręgowy Zarząd Toruńsko-Włocławski PZD, powitała pani Prezes zarządu ROD - Wiesława Lonser, która w kilku słowach podsumowała zbliżający się ku końcowi sezon działkowy, podziękowała za ogromną pomoc ze strony działkowców i zaprosiła do wspólnej biesiady.
 
 
 
Starsze grono działkowców nie trzeba było długo namawiać do biesiady, rozpoczęły się śpiewy. Wspólnie odśpiewano znane i popularne przeboje muzyki biesiadnej, takie jak „Przybyli ułani pod okienko”, „Hej Sokoły”, „Panno Walerciu”.
Przy aromacie kawy i pysznych ciastach przygotowanych przez działkowiczki oraz stołach zastawionych przeróżnymi pysznościami zabawa trwała do białego rana.
 
 
 
MJ

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio