Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wizyta przedszkolaków w ROD „Zacisze” w Sępólnie Krajeńskim - 27.07.2016

ROD „Zacisze” w Sępólnie Krajeńskim był jednym z laureatów Konkursu Krajowego PZD i otrzymał tytuł „ ROD roku 2013”.

Realizując zapisy Otwartego Programu Społecznego Rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych podjął kolejną inicjatywę skierowaną do mieszkańców miasta Sępólna, która pokazuje, że misją Zarządu jest nie tylko organizowanie wypoczynku dla działkowców użytkujących działki w ROD „Zacisze”, ale również wypełnia on ważną misję edukacyjną, która ma ogromnie znaczenie dla budowania pozytywnego wizerunku ogrodu w społeczeństwie sępoleńskim.

Otóż przedszkolaki z miejscowego przedszkola posiadające też grupy integracyjne odwiedziły ogród, aby zaczerpnąć u źródła wiedzę o środowisku (oczywiście stosownie do swego wieku), ekologii i namacalnie zapoznać się z różnorodnością świata roślin i zwierząt. Tak -  zwierząt, bo dzieciom przygotowano przez jednego pasjonata z ogrodu,  pokaz drobiu ozdobnego. Były też biedronki, małe gąsieniczki i robaczki w jabłku.

Działkowcy z chęcią pokazywali dzieciakom jak należy uprawiać i dbać o rośliny, ale również zadbali o odpowiednie przyjęcie gości. Były słodycze, owoce i napoje.

Panie przedszkolanki wykorzystały pobyt w ogrodzie przygotowując gry i zabawy. Pobyt maluchów w ogrodzie sprawił zarówno jak i tym małym  i tym dużym ogromną frajdę. To na pewno dobry przykład, aby przygotować kolejne pokolenia ludzi kochających naturę i chcących zgodnie z nią żyć. Organizowanie takich spotkań jest przykładem  jednego z wielu celów, jakie realizują Rodzinne Ogrody Działkowe.

Opracowała

Barbara Kokot

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio