Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przeglądy ROD na półmetku w okręgu szczecińskim - 26.07.2016

Mija miesiąc lipiec, a zatem dochodzimy do półmetku przeglądów zagospodarowania w ROD. Ze wszech miar jest to inicjatywa potrzebna by zebrać materiał niezbędny do analiz i wyciągnięcia wniosków co do dalszej polityki w zakresie zagospodarowania i rozwoju ROD zrzeszonych w PZD.

Przeglądy ogrodów są doskonałą okazją do bezpośredniego oglądu każdej działki, a nawet do przeprowadzenia rozmów z jej użytkownikiem. Każda działka to oddzielna historia często wielu pokoleń.

Każdy ogród ma niepowtarzalny charakter i specyfikę i ta właśnie różnorodność powoduje, że każdy ogród jest ciekawy, zarówno pod względem utrzymania, zarządzania czy estetyki a także prowadzenia go przez samorząd ogrodowy.

Altana z 1927 roku

Dobry ogród powinien spełniać trzy warunki: mądry zarząd, aktywni działkowcy oraz wytworzona swoista więź, która spaja tych ludzi o różnej profesji, zainteresowaniach, wieku, a jednak działających razem, tworząc swoistą rodzinę. I to jest chyba najcenniejszy z walorów rodzinnego ogrodu działkowego.

Tak działać, by wszyscy w nim czuli się dobrze.

Dokonując przeglądów spotykamy ogrody na wyspie, wewnątrz osiedla, na obrzeżach miasta a nawet w lesie, ale wszystkie mają na celu jedno -tworzyć warunki do wypoczynku i realizacji swoich zamiłowań.

Po zakończeniu przeglądu przyjdzie czas na podsumowanie, analizę i precyzowanie wniosków, które posłużą do dalszego doskonalenia funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio