Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czy ROD "Księży Młyn" w Łodzi dostanie szansę na modernizację w ramach budżetu obywatelskiego Łodzi na 2017 rok? - 11.05.2016

W Łodzi w dniu 20.04.2016 r. zakończył się nabór wniosków na realizację pomysłów w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Złożonych zostało  1584 propozycji. Wśród nich znalazł się wniosek Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Księży Młyn” położonego na 32,1 hektarach gruntu i liczącego 903 działki, który zakłada budowę kompleksu rekreacyjno-spacerowego na terenie ogrodu za prawie 1 milion złotych.

Proponowany zakres prac do wykonania to: utwardzenie terenu pod ciągi pieszo-jezdne, budowa chodników, budowa placu zabaw, budowa altany z grillem, stołem i ławkami, ustawienie betonowych stołów do gry w szachy, karty i ping-ponga, ustawienie ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery i sanitariatów TOY-TOY oraz posadzenie krzewów ozdobnych. 

Do wydania w roku 2017 będzie aż 40 milionów złotych z czego ok. 10 mln zostanie przeznaczona na zadania ponadosiedlowe, a pozostała kwota zostanie rozdysponowana na 36 osiedli.

Teraz z niecierpliwością trzeba czekać do 26 lipca, kiedy to zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych propozycji, na które mieszkańcy Łodzi będą mogli oddać swój głos w okresie od 10 do 18 września w formie papierowej oraz od 10 września do 9 października w formie elektronicznej.

W przypadku pozytywnej oceny i zakwalifikowania wniosku złożonego przez ROD „Księży Młyn”, zachęcamy działkowców mieszkających w Łodzi do oddania głosu na ten projekt.

Lista inwestycji, które w ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w 2017 roku zostanie ogłoszona w październiku.

Władysław Wróblewski

Inspektor ds. inwestycji

OZ w Łodzi  

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio