Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Laba na łogrodku” w ROD „Radość” w Katowicach - 10.05.2016

Dzień 7 maja 2016r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Radość” w Katowicach upłynął w miłej, zabawowej atmosferze, bowiem Zarząd ROD wspólnie z Radiem Piekary zorganizował plenarny festyn pod nazwą „Laba na łogrodku”, który była idealną okazją do rozpoczęcia nowego działkowego sezonu.

 

Okazją do organizacji imprezy było 20 lecie Radia Piekary. Audycję na żywo prowadzili Gabriela Kokott-Drzyzga i Arkadiusz Rembacz. Była to kolejna inicjatywa, którą Radio Piekary podjęło wspólnie z ogrodami zrzeszonymi w Polskim Związku Działkowców.  Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród działkowców największego katowickiego ogrodu jak i mieszkańców Miasta. Dla uczestników i dzieci czekały liczne konkursy, nagrody i upominki dzięki czemu był to wesoły i sielankowy dzień,  któremu dopisała także piękna pogoda. W między czasie działkowcy mogli posłuchać dobrej muzyki, a także śląskiej listy przebojów, przy której uczestnicy zabawy skocznie tańczyli. Otwartość naszych działkowców na mieszkańców poprzez różne formy działania ma już wspaniałą historię i tradycję.

W uroczystości uczestniczył Prezes Okręgu Śląskiego Józef Noski, który udzielił wywiadu dla zebranych oraz słuchaczy Radia Piekary. W swoim wystąpieniu odniósł się do historii i tradycji PZD. Obchody jubileuszu 35 lecia PZD są dobrą okazją do przedstawienia sukcesów Związku, który od wielu lat działa na rzecz rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych.  Prezes OZ podkreślił, że działka to hobby, które stanowi cząstkę życia działkowców i ich rodzin. Duże znaczenie ma także wizerunek ogrodów, które stanowią porządnie zagospodarowane tereny zielone służące nie tylko działkowcom, ale także mieszkańcom miast. Ogrody zrzeszone w PZD to także widoczna sprawność organizacyjna wszystkich organów Związku.

W imprezie oprócz działkowców z rodzinami i bliskimi uczestniczyli Radni Jednostek Pomocniczych nr 13 Katowic - Bogucic p. Maciej Guzik i nr 12 Katowic- Zawodzie  p. Paula Majcher, którzy na co dzień są obecni  i zaangażowani  w sprawy ROD.

 

Wywiadu udzieliła m.in. p. Alicja Pająk Prezes ROD „Radość” , która podziękowała radiowcom za wybór właśnie tego ogrodu, gdyż jest on największym w Katowicach. Na 17,7 ha usytuowanych jest 456 działek , użytkowanych przez ponad 730 działkowców – członków PZD. Podziękowała  gościom za przybycie oraz działkowcom zgromadzony na placu i na działkach, życząc dobrej zabawy.

Przy okazji zareklamowany został Staw „Mały” i Koło Wędkarskie, które działania na terenie ROD. Wywiadu  udzielił członek Koła Wędkarskiego p. Adam Kopeć , który wyjaśnił, że za zgodą Zarządu ROD zawiązała się 21 osobowa grupa inicjatywna wędkarzy. Ze swojego grona wybrano gospodarza stawu, którym został kol. Jerzy Koczan. Grupa pasjonatów wędkarstwa opiekuje się przedmiotowym zbiornikiem wodnym. Ze swoich składek staw jest systematycznie zarybiany, a w czynie społecznym porządkowany. „Koło” posiada swój regulamin, w którym są zawarte zasady połowu jak również ustalony okres ochronny. Po zakończeniu transmisji na żywo w Radiu Piekary laba na ogródkach trwała do późnych godzin wieczornych .

Alicja Pająk – Prezes ROD „Radość” w Katowicach

Mateusz Macianty – St. Inspektor ds. terenowo – prawnych

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio