Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rozpoczynamy nowy sezon dla działkowców - 02.03.2016

Mając na uwadze rozpoczynający się nowy sezon na ogrodach działkowych Prezydium Okręgowego Zarządu PZD we Wrocławiu zorganizowało spotkania szkoleniowe Instruktorów Ogrodowych SSI, które odbyły się w dniach 26,27,28 stycznia 2016 r. w szkoleniach uczestniczyło łącznie 150 instruktorów z wrocławskich ogrodów.  Głównymi tematami szkoleń  były: „ Hodowla pszczoły murarki” a wykład przeprowadził Pan Tadeusz Netczuk – Instruktor Krajowy SSI oraz  „ Sposoby uszlachetniania drzew i krzewów owocowych” wykład  na ten temat przeprowadziła Pani dr inż. Ewelina Gudarowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która zwróciła uwagę, że prawidłowe przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych drzew i krzewów owocowych gwarantuje w latach następnych uzyskanie obfitych, lepszej jakości plonów owoców. Pan Netczuk podkreślił, że również niezbędnym do wydania dużych plonów jest zapylenie drzew owocowych przez owady. Zwrócił uwagę, że jednym  z pożytecznych owadów jest  Pszczoła Murarka,  wczesnowiosenna, która jest bardzo aktywna i zapyla wiele kwiatów ogrodowych. Ponadto pszczoły murarki nie są agresywne wobec ludzi.

Oprócz w/w szkoleń dla  uaktywnienia nowych Instruktorów SSI zorganizowano  zajęcia praktyczne wraz z pokazem „Cięcia drzew owocowych”, które  odbyły się na terenie Stacji Badawczo-Dydaktycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Samotworze w dniu 26 lutego 2016r. Na wyjazdowe szkolenie zaproszeni zostali  nowi Instruktorzy Ogrodowi a także Instruktorzy Okręgowi SSI. W tym praktycznym szkoleniu uczestniczyły 44 osoby.

Prezydium Okręgowego Zarządu PZD we Wrocławiu postanowiło ponadto, że od nowego sezonu planuje zawiązać współpracę między innymi z Stowarzyszeniem Natura i Człowiek, którego przedstawiciele  przeprowadzą  9 szkoleń dla nowych działkowców na interesujący temat  z zakresu ekologii, ochrony środowiska i współżycia człowieka z przyrodą.

 

 

Joanna Zawartka

Instruktor ds. Oświaty Ogrodniczej OZ PZD we Wrocławiu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio