Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Inwestycje w ogrodach podkarpackich - 07.12.2015

Listopad jest miesiącem, w którym kończą się zadania inwestycyjne lub remontowe w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na Podkarpaciu. W tym roku większość ogrodów  postawiła na wygląd zewnętrzny ogrodów, wymieniając ogrodzenia w tym bramy i furtki.

 

Z Okręgu Podkarpackiego 25 ogrodów realizowało następujące zadania inwestycyjne tj; wykonanie ogrodzeń zewnętrznych, budowa budynków administracyjnych, budowa sieci wodociągowych i energetycznych w ramach otrzymanych dotacji funduszu rozwoju, Ogrody te otrzymały dotacje z funduszu rozwoju w kwocie blisko 100 000 zł. Następnie te ogrody zgłaszają zakończenie prac inwestycyjnych po czym przedstawiciele komisji ds. inwestycji i remontów powołanej uchwałą Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie wraz z inspektorem ds. inwestycji, sprawdzają jakość wykonania, jak również sposób wyłonienia wykonawcy i rozliczenia całości zadania.

Poza wymianą ogrodzeń w ogrodach podkarpackich budowane są nowe budynki administracyjne i remontowane stare, wymienia się sieć wodociągową i energetyczną, ponadto w ogrodach powstają sanitariaty podłączane do sieci sanitarnych. Wykonane zadania wpłynęły na pozytywne postrzeganie ogrodów w społeczeństwie, które mogą być uważane za wizytówki wielu podkarpackich miast.

 

Przykładowe inwestycje w ogrodach.

Budynek Administracyjny ROD „Urodzaj” Dębica

Ogrodzenie ROD „Małopolanin” Rzeszów

 

Tadeusz Łotocki

Inspektor ds. Inwestycji


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio