Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Burmistrz Żar z Prezesem OZ w Zielonej-Górze o Dożynkach w 2016 r. - 09.10.2015

W czwartek (08.10.2015) Burmistrz Żary, Pani Danuta Madej przyjęła Prezesa Okręgowego Zarządu PZD, Pana Mariana Pasińskiego wraz z Panią Zdzisławą Kasprolewicz- członkiem prezydium OZ i Panem Franciszkiem Borsem – członkiem OZ.
Pani burmistrz bardzo ciepło odniosła się do propozycji Prezesa OZ- pomysłu organizacji w przyszłym roku Okręgowych Dni Działkowca w Żarach. Ze strony Pani Burmistrz padły konkretne propozycje dotyczące lokalizacji imprezy oraz udziału Miasta w imprezie.
Na spotkaniu omówiono też sprawy dotyczące uregulowania stanu prawnego gruntów Żarskich ogrodów. Okręgowy Zarząd od lat stara się przekazać na rzecz gminy zbędne tereny. Liczymy, iż współpraca Urzędu Miasta w Żarach ze Starostwem Powiatowym w Żarach pozwoli zakończyć sprawę.
Poruszono też tematy dotyczące wsparcia przez miasto Rodzinnych Ogrodów Działkowych (13 ROD) z budżetu Gminy oraz pomoc ogrodom w pozyskiwaniu środków unijnych na modernizacje infrastruktury w ROD.
Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze. Pani Burmistrz nie od dziś postrzegana jest przez żarskich działkowców jako przyjaciel Polskiego Związku Działkowców i orędownik idei ogrodnictwa działkowego.

Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio