Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dożynki w ROD „Narcyz” w Kielcach - 04.09.2015

W dniu 29 sierpnia społeczność ROD „Narcyz” w Kielcach zebrała się w ogrodowej świetlicy celem świętowania dożynek. Obecni byli również zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Pan Jan Cedzyński, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce Pan Dawid Kędziora – który jest jednocześnie działkowcem w ROD „Narcyz” - oraz Prezes OZ Pan Edward Galus.

            Dożynki otworzył, witając wszystkich licznie zgromadzonych, Prezes ROD Pan Janusz Pawłowski. Następnie rozpoczęła się ceremonia odznaczania działkowców złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami przez Prezesa OZ. Docenieni zostali ci z działkowców, którzy wspierali ROD „Narcyz” swoją długoletnią aktywną pracą na rzecz ogrodu i ruchu działkowego. Prezes ROD wręczył działkowcom również pamiątkowe dyplomy. Za wspieranie ruchu działkowego w swym parlamentarnym działaniu grawertonem obdarowany został Poseł Jan Cedzyński, z życzeniami dalszej owocnej współpracy w kształtowaniu pozytywnego wizerunku ogrodnictwa działkowego zarówno w województwie świętokrzyskim, jak i całym kraju. Poseł zadeklarował swoje ciągłe poparcie dla Polskiego Związku Działkowców we wszelkich ważnych dla jego członków sprawach. Odznakę oraz dyplom otrzymał także Wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce Dawid Kędziora. Należy w tym miejscu podkreślić jego aktywne wsparcie, jako przedstawiciela lokalnego samorządu, w celu poprawy jakości infrastruktury ogrodowej – Pan Dawid Kędziora działa bowiem na rzecz poprawy komunikacji ogrodu leżącego na obrzeżach miasta z innymi dzielnicami poprzez dążenie do utworzenia przystanku autobusowego oraz parkingu przed ROD. 

            Prezes OZ pogratulował i podziękował wszystkim odznaczonym i pozostałym zgromadzonym za ich pracę na rzecz Ogrodu. Przedstawił również najważniejsze obecnie sprawy dotyczące rodzinnych ogrodów działkowych i Związku, m.in. kwestię Statutu PZD. Uwypuklił także znaczenie ROD jako terenów zieleni miejskiej dla całych społeczności lokalnych i ich stale rosnącą rolę integracyjno-rekreacyjną.

            Dożynki nie mogły się także obejść bez tradycyjnej wystawy plonów działkowych. Warto podkreślić, że plony, pomimo ciężkich warunków do uprawy tego lata – były dorodne i okazałe. Kompozycje składały się z warzyw, owoców i wazonów z roślinami ozdobnymi. Oceniała je komisja konkursowa, za najlepsze przyznając działkowcom nagrody. Całość uroczystości dopełnił poczęstunek i biesiada, która trwała jeszcze długo, upływając w radosnej i przyjaznej atmosferze. 

 

Anna Ślusarczyk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio