Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Oj działo się działo i nocy było mało" - 03.09.2015

Rodzinny Ogród Działkowy im. "4 Marca" należy do najstarszych spośród 11 ogrodów znajdujących się w Stargardzie Szczecińskim. W sobotę 29 sierpnia 2015 r. Zarząd tego ogrodu zorganizował "Dzień Działkowca". O godz. 17.00 nastąpiło oficjalne otwarcie dnia działkowca, którego dokonał Prezes ROD a zarazem Członek Prezydium OZ PZD w Szczecinie Pan  Zbigniew Baran. Po powitaniu wszystkich przybyłych osób na tą uroczystość stwierdził, że obecnie obserwuje się wzmożone zainteresowanie działkami – stają się miejscem modnym szczególnie wśród przedstawicieli młodszego pokolenia.

Ogrody stają się miejscem umacniania więzi rodzinnych i stwarzają znakomitą okazję do kontaktów między pokoleniami. Społeczeństwo dość uważenie obserwowało niepewną sytuację w jakiej znalazły się ogrody zwłaszcza kiedy Trybunał Konstytucyjny w 2011 roku zakwestionował podstawowe zapisy ustawy o ROD z 08 lipca 2005 roku.

To uchwalenie ustawy o ROD z 13 grudnia 2013 r. uspokoiło nastroje, działkowcy przestali się bać, że działki będą zabierane a ogrody w miastach likwidowane. Wniesienie kolejnego projektu obywatelskiego "Stop Rozbiórkom Altan" w 2014 roku utwierdziło już samych działkowców, że w wspólnie i razem można wnosić do ogrodów nowe pozytywne zmiany.

W ogrodach działkowych już teraz widać, że otwierają się na lokalne społeczności, szeroką współpracę z urzędami miast i gmin by modernizować wspólnie ogrody poprzez programy unijne w ramach ochrony środowiska.

Wśród zaproszonych gości był Naczelnik Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Stargardzie Szczecińskim, któremu przekazano podziękowania dla Prezydenta Miasta Stargardu za właściwą współpracę z Zarządem Okręgu PZD w Szczecinie w sprawie regulacji gruntów z art. 76 ustawy o ROD.

Wszystkich zabawiał zespół muzyczny "San Remo", zabawa była przednia nie zabrakło grochówki, ciasta oraz kiełbasek i karkówki pieczonej na grillu.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, konkursów dla dzieci jak i dorosłych. Rozstrzygnięto konkurs wewnętrzny w ROD na najładniejszą działkę.

Było Wesoło, humory dopisywały wraz z piękną upalną pogodą. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych uczestniczyło w niej co najmniej 250 osób.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio