Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 70 – lecia ROD „Kolejarz” w Ostrowie Wielkopolskim - 29.07.2015

W dniu 25 lipca br w Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu ”Kolejarz” w Ostrowie Wlkp. odbyła się uroczystość jubileuszu 70 – lecia założenia Ogrodu. W uroczystości wśród zaproszonych gości byli:
  • Poseł PSL Pan Piotr Walkowski 
  • Prezydent Miasta Ostrowa Wlkp. Pani Beata Klimek
  • Samorządowcy, Komendant Powiatowy Policji
Ze strony Polskiego Związku Działkowców uczestniczyli między innymi:
  • Prezes OZ PZD w Kaliszu Pan Jerzy Wdowczyk
  • Wiceprezes OZ PZD w Kaliszu, Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD w Ostrowie Wlkp. Pan Lech Kinda
  • Członkowie OZ PZD, pracownicy Biura OZ PZD w Kaliszu
Uroczystości jubileuszowe otworzył i prowadził Prezes ROD Jerzy Krzyżański. 

W części oficjalnej Prezes OZ wraz z Wiceprezesem OZ wręczyli odznaczenia związkowe dla wyróżniających się działkowców: złote, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużonego Działkowca” Prezes OZ PZD Pan Jerzy Wdowczyk. w swoim wystąpieniu podkreślił rolę i znaczenie, jaką odgrywa ROD „Kolejarz” w rozwoju ogrodnictwa działkowego, jest ogrodem bardzo aktywnym, zawsze należał do czołowych ogrodów, występował w obronie ogrodów i Związku. Z Ogrodu skierowano wiele stanowisk i zebrano kilkaset podpisów pod projektem obywatelskim ustawy i pod projektem zmiany Prawa budowlanego. 


Prezes OZ PZD na ręce Prezesa ROD przekazał okazały puchar od Prezesa Polskiego Związku Działkowców Pana Eugeniusza Kondrackiego wraz z życzeniami i Dyplom okolicznościowy od Prezydium Krajowej Rady oraz
albumy i książki dla Ogrodu. Prezes Jerzy Wdowczyk przekazał także życzenia jubileuszowe i Dyplom okolicznościowy oraz kryształowy puchar od Prezydium OZ PZD w Kaliszu. Przekazał także upominek rzeczowy, kosiarkę spalinową.
 
Prezes ROD wraz z innymi członkami Zarządu wręczyli działkowcom biorącym udział w konkursie ogrodowym na „Najładniejszą Działkę” dyplomy i nagrody rzeczowe. Wręczono także nagrody rzeczowe i dyplomy wyróżniającym się
działkowcom w uprawianiu działek. Poseł Piotr Walkowski w swoim wystąpieniu zapewnił o swym dalszym
niezmiennym poparciu dla ogrodów działkowych i Polskiego Związku Działkowców, przekazał życzenia z okazji jubileuszu zebranym działkowcom.Pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę, jaka odgrywają ogrody w miastach, które są zielonymi płucami i miejscem wypoczynku dla działkowców i ich rodzin.


Pani Prezydent zapewniła, że tak jak obecnie, w przyszłych latach będzie pomagała finansowo ogrodom działkowym poprzez dotacje do modernizacji infrastruktury ogrodowej oraz będzie wspierała wszystkie wnioski OZ PZD w sprawie regulacji prawnej gruntów ROD zgodnie z art. 76 ustawy. Zorganizowano wiele atrakcji dla uczestników i dla dzieci w formie różnych
konkursów, loterii i zabaw.
 
Po oficjalnej uroczystości serwowano uczestnikom poczęstunek. Uroczystości zakończono zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Starszy Referent
OZ PZD w Kaliszu
Zenona Marchel

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio