Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Piknik dla dzieci w ROD „Sowińskiego” w Warszawie - 07.07.2015

W dniu 27 czerwca 2015 roku na terenie ROD Sowińskiego odbył się piknik dla dzieci do lat dwunastu pod hasłem „Powitajmy wakacje w ROD”. Piknik rozpoczął się o godzinie 13:00 a wśród gości dominowały dzieci z domów dziecka nr 2 im. Janusza Korczaka, nr 3 Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny „KOŁO” oraz dzieci działkowców i okolicznych mieszkańców.

W sumie w pikniku wzięło udział 59 dzieci, co bardzo pozytywnie nas zaskoczyło i tym samym dodało wiary, że takie przedsięwzięcie było słuszne i potrzebne.

Każde dziecko było przywitane przez myszkę miki i zaprowadzone w okolicę świetlicy gdzie odbywały się gry i zabawy połączone z muzyką i wesołą atmosferą.

Wśród zabaw największą popularnością cieszyły się takie animacje jak malowanie twarzy bohaterami z bajek, brokatowe tatuaże, modelowanie baloników, dmuchanie baloników helem, przejażdżki na kucyku czy projekcja bajek. Na jednej z działek dostępny był dmuchany zamek, który również cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W trakcie zabawy na terenie kolejnej działki odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa ROD, który wygrała drużyna chłopców z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny „KOŁO”, drugie miejsce zdobyła drużyna mieszana chłopców i dziewczyn – dzieci działkowców. Na kolejnych działkach dostępne były materace, koce, piaskownice i mnóstwo zabawek, z których dzieci bardzo chętnie korzystały.

Odbył się również przelot dronem, z zamontowaną kamerą video, która sfilmowała imprezę z lotu ptaka.

Na koniec każde dziecko otrzymało złoty medal za udział w pikniku, dzieci z domu dziecka otrzymały paczki ze słodkościami oraz paczki z prezentami a sponsorzy puchary i dyplomy z podziękowaniem za udzielone wsparcie rzeczowe i finansowe.

Niewątpliwym zaskoczeniem na koniec imprezy było uhonorowanie Prezesa ROD przez członków zarządu statuetką Oskara oraz koszulką z napisem „Super Prezes RODOS”.

Piknik zakończył się w bardzo przyjemnej i wzruszającej atmosferze a całe wydarzenie zapisało się w naszej pamięci, jako jedno z najpiękniejszych przeżyć na terenie ROD Sowińskiego.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio