Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

XV posiedzenie OZ Świętokrzyskiego PZD w Kielcach - 09.03.2015

W siedzibie Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców w Kielcach 3 marca 2015 roku odbyło się XV plenarne posiedzenie, w którym udział wzięli członkowie OZ, Zastępca Przewodniczącej OKRewizyjnej PZD w Kielcach oraz zaproszeni goście. Zgromadzonych powitał Prezes OZŚ PZD Pan Edward Galus, który dokonał otwarcia posiedzenia i przewodniczył obradom.
posiedzenie pzdDyrektor biura OZ Pan Jan Stańczyk kompleksowo omówił aktualną sytuację działkowców, ogrodów i stowarzyszenia ogrodowego PZD, zwracając szczególną uwagę na: procedowanie projektu ustawy w zakresie altan ogrodowych, problemów związanych z rejestracją Statutu PZD, negatywnego stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich w odniesieniu do ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, sytuację warszawskich ogrodów w związku z inicjatywą Stowarzyszenia "Dekretowiec" oraz działania władz miasta Krakowa w odniesieniu do ROD. 
posiedzenie pzdPodczas posiedzenia członkowie OZ nie kryli swojego oburzenia w postanowienia Referendarza Sądowego, który po zapoznaniu się ze Statutem PZD odmówił jego rejestracji. W takim postępowaniu uczestnicy widzą kontynuację walki z działkowcami i polskim ogrodnictwem działkowym. W tej tak ważnej dla wszystkich polskich użytkowników działek kwestii w trakcie prac Komisji Uchwał i Wniosków wypracowane zostało Stanowisko w sprawie rejestracji Statutu PZD. 

posiedzenie pzdObok podsumowania działalności Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowcow w Kielcach w roku 2014 pod względem merytorycznym i finansowym oraz przedstawieniu sprawodzania finansowego i bilansu OZ za rok ubiegły, a także preliminarzy finansowych OZ na rok 2015 omówiono tegoroczną kampanię zebrań sprawozdawczo-wyborczych w rodzinnych ogrodach działkowych województwa świętokrzyskiego, a także roszczenia do terenów ogrodów i regulację stanów prawnych ROD.

posiedzenie pzdWszyscy uczestnicy plenarnego posiedzenia życzyli sobie jak najszybciej nastania takich czasów, w których można będzie spokojnie uprawiać warzywa, rozkoszować się różnorodnością barw kwiatów i słodyczą samodzielnie wyhodowanych jabłek i gruszek, nie myśląc wciąż o licznych zagrożeniach czyhających na ich działkowy byt.

 
Anna Grudzień

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio