Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Proszę Panią Rzecznik Praw Obywatelskich o pilne zajęcie się problemami działkowców warszawskich, bo im próbuje się zrobić wielką krzywdę" - 09.01.2015

Chodzież, 7 stycznia 2015 r.

Adam Daszkowski

działkowiec z Rodzinnego Ogrodu Działkowego

"Powstańców Wlkp." w Chodzieży

 

Szanowna Pani

Prof. Irena Lipowicz

Rzecznik Praw Obywatelskich

Warszawa

Szanowna Pani Rzecznik,

Zwracam się do Rzecznika Praw Obywatelskich - Organu, który powinien stać na straży przestrzegania w naszym kraju zapisów Konstytucji RP przez Państwo wobec obywateli, gdyż po zapoznaniu się z artykułem opublikowanym w dniu 19 grudnia 2014 roku w gazecie Rzeczpospolita pt. "Pomysł na zaspokojenie roszczeń bez pieniędzy" dotyczącym działkowców i ogrodów działkowych w Warszawie stwierdzam, że pomysł Zrzeszenia Dekretowiec to pomysł z "piekła rodem".

Propozycja wyrzucenia działkowców z terenów ogrodów działkowych przekazanych działkowcom na mocy "dekretu Bieruta" i to na dodatek bez odszkodowań mnie oburza. To jest brak szacunku do pracy i własności 18 tysięcy rodzin działkowych - mieszkańców Warszawy.

Nie rozumiem dlaczego w naszym podobno demokratycznym państwie nikt nie reaguje na takie pomysły. Moim skromnym zdaniem Rzecznik Praw Obywatelskich winien żądać wyjaśnienia tej sprawy przez władze Zrzeszenia i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, która wydaje decyzje o zwrocie gruntów ogrodów na które weszli działkowcy zgodnie z prawem.

Ja posiadam działkę w ogrodzie w Chodzieży, gdzie władze samorządowe w sytuacji występowania zagrożeń dla istnienia ogrodów zawsze walczą wspólnie z nami o ogrody i prawa działkowców. W Warszawie w mojej ocenie władze miasta nie wspomagają działkowców. Proszę więc Panią Rzecznik Praw Obywatelskich o pilne zajęcie się problemami działkowców warszawskich, bo im próbuje się zrobić wielką krzywdę.

List mój przekazuję pocztą elektroniczną.

Z poważaniem

Adam Daszkowski

 

Do wiadomości: Prezydent RP, Marszałek Sejmu RP, Marszałek Senatu RP, Prezes Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD, Prezes PZD w Warszawie.

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio