Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca i Jubileusz 90-lecia ROD im. Józefa Chociszewskiego w Poznaniu - 13.09.2013

W dniu 07 września 2013 r. zorganizowano Dzień Działkowca połączony z Jubileuszem 90-lecia powstania naszego ogrodu. W uroczystości udział wziął członek Prezydium Rady Krajowej PZD a zarazem Prezes OZ PZD w Poznaniu dr inż. Zdzisław Śliwa oraz radny Sejmiku Wielkopolskiego i członek OZ PZD, Pan Waldemar Witkowski.

Po odśpiewaniu hymnu Działkowców, chwilą ciszy uczczono pamięć tych działkowców, którym nie było dane doczekać się tak pięknego Jubileuszu. Następnie Prezes ROD Henryk Piotrowski przedstawił 90 letnią historię ogrodu, po nim głos zabrał Z. Śliwa, który przedstawił aktualną sytuację działkowców w świetle zawetowanej Ustawy o ROD oraz w imieniu Prezesa PZD złożył gratulacje i wręczył pamiątkowy Puchar. Do gratulacji dołączył się W. Witkowski i życzył aby tak piękny Ogród doczekał się 100 lecia istnienia. Sekretarz Zarządu ROD Magdalena Wróblewska, odczytała apel uczestników Krajowych Dni Działkowców a także przedstawiła treść apelu działkowców skierowany do Marszałek Sejmu RP. Z kolei W-ce Prezes Danuta Blige-Opalińska, przedstawiła laureatów konkursu Zielony Poznań oraz pokazała zakupioną przez Zarząd do użytku przez wszystkich działkowców, łamarko-rozdrabniarkę do gałęzi.

Po zakończeniu części oficjalnej, dla dzieci zorganizowano przejażdżkę na kucyku oraz gry i zabawy. Dorośli, po poczęstunku rozpoczęli tańce przy akompaniamencie zespołu DUO HIT, które trwały do późnych godzin wieczornych.

 

Henryk Piotrowski

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio