Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dożynki w ROD "35-Lecia" w Zielonej Górze - 21.08.2013

7 sierpnia br. w ROD „35-lecia” w Zielonej Górze obchodzono Dni Działkowca – ogrodowe dożynki. W imprezie wzięło udział około 170 działkowców wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście: prezes OZ PZD w Zielonej Górze – Marian Pasiński, poseł na Sejm RP Jerzy Materna (PiS) oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Lubuskiego – Tomasz Wontor.

Grupie zasłużonych działkowców wręczono odznaczenia związkowe.

Prezes zarządu ROD poinformowała o realizacji zadań przyjętych przez sprawozdawczą konferencję delegatów, w szczególności o inwestycjach, których wartość wyniosła w br. ok. 60 tys. zł.

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z aktualną sytuacją w PZD. Informację w tej sprawie przedstawił prezes OZ, zwracając szczególną uwagę na pracę podkomisji sejmowej i niekorzystne, a nawet szkodliwe dla działkowców zmiany wprowadzone przez posłów PO do obywatelskiego projektu ustawy. Działkowcy przyjęli stanowisko w sprawie zmian wprowadzonych do obywatelskiego projektu ustawy, pod którym podpisy złożyło 127 osób. Stanowisko zostało skierowane na adres premiera RP, komisji sejmowych i klubów poselskich oraz przewodniczącej podkomisji sejmowej ds. ustawy o ogrodach działkowych..

Głos zabrali również goście składając działkowcom serdeczne życzenia. W swoich wystąpieniach deklarowali wsparcie dla działkowców i ogrodów działkowych. Pan Tomasz Wontor przypomniał, że SLD jak zawsze stoi po stronie działkowców i będzie wspierać obywatelski projekt ustawy o ogrodach działkowych. Podobną deklarację złożył poseł Materna, który podkreślił, iż PiS będzie do końca walczyć o przyjęcie ustawy zgodnej z projektem obywatelskim. Poseł Materna odniósł się też do sprawy uwłaszczenia działkowców i przypomniał, że PiS kiedyś przedstawiało podobną propozycję i obecnie wycofało się z tego, bo nie jest to rozwiązanie dobre.

Podczas imprezy rozstrzygnięty został ogrodowy konkurs „Najpiękniejsza działka w naszym ogrodzie – 2013” oraz „Najpiękniejsza alejka w naszym ogrodzie – 2013”. Wyróżnieni działkowcy otrzymali dyplomy i nagrody. Zorganizowane zostały tradycyjne konkursy dożynkowe – wystawa plonów, win, nalewek, przetworów i miodu oraz koszy i bukietów dożynkowych. Odbyły się też rodzinne konkurencje sportowe oraz gry i zabawy dla dzieci. W stoisku ogrodniczym prezentowano i sprzedawano krzewy, drzewka ozdobne, byliny i kwiaty. Po poczęstunku bawiono się do późnych godzin nocnych przy ognisku oraz muzyce mechanicznej.

                                                                                                            

Joanna Mikołajczyk

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.