Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Posłowie PO dokonując poprawek całkowicie przekreślili nasze oczekiwania" - 13.08.2013

Działkowcy sudeccy                                          Szczawno Zdrój, 7 sierpnia 2013 r.                        

 

                              

                                                                                                                                

                                                                    Pan Donald Tusk

                                                                    Prezes Rady Ministrów,                                                                                             Przewodniczący                                                                                                      Platformy Obywatelskiej RP

 

                                                                     Pan Zbigniew Rynasiewicz

                                                                     Przewodniczący

                                                                    Sejmowej Komisji Infrastruktury

 

                                                                    Pn Piotr Zgorzelski

                                                                    Przewodniczący Sejmowej Komisji

                                                                    Samorządu Terytorialnego i Polityki

                                                                    Regionalnej                          

 

                                                    APEL

                                   działkowców sudeckich

 

o odrzucenie poprawek i propozycji wniesionych przez Nadzwyczajną Podkomisję Sejmu do obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

 

         My niżej podpisani działkowcy sudeccy stanowczo nie zgadzamy się z poprawkami i propozycjami, które zostały wniesione przez posłów PO – członków Nadzwyczajnej Podkomisji Sejmu do  naszego obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Posłowie PO dokonując poprawek całkowicie przekreślili nasze oczekiwania, które z naszej woli i inicjatywy  zostały zapisane w obywatelskim projekcie.

Wykpili publicznie złożone przez Przewodniczącego swojej partii deklaracje,że działkowcy mogą być spokojni o swoje działki, że Polski Związek Działkowców jemu nie przeszkadza, że osobiście przypilnuje, aby ewentualne zmiany do obywatelskiego projektu ustawy były wprowadzone tylko tam, gdzie wynika to z werdyktu Trybunału Konstytucyjnego. A stało się odwrotnie, ponieważ posłowie PO ani myślą ustąpić od politycznie uknutego celu tj. obalenia Polskiego Związku Działkowców, czyli  zniszczenia nas jako siły miliona działkowców w Polsce.

Dopóki jesteśmy razem w jednej organizacji, to skutecznie bronimy naszych praw nabytych, trwałości ogrodów działkowych i naszego dorobku organizacyjnego oraz ponad stuletniej tradycji ogrodnictwa działkowego w Polsce. I o tym wiedzą doskonale wszyscy posłowie.

Dobitnym dowodem tego zamachu na PZD są wprowadzone przez posłów PO  do obywatelskiego projektu zapisy zmuszające nas choćby do potwierdzania naszego członkostwa w stowarzyszeniu ogrodowym PZD. Czy ustawodawca może zmuszać kogokolwiek, aby potwierdzał swoje członkostwo w stowarzyszeniu, podczas gdy w tym zakresie każdy obywatel ma konstytucyjnie zagwarantowaną swobodę zrzeszania się?  Przecież nas działkowców Konstytucja też uważa za obywateli i nie wyłącza nas z tej gwarancji. To wstyd i hańba dla największej partii politycznej w państwie, dla największej grupy posłów w polskim parlamencie, żeby tworzyć takie prawo, które godzi w konstytucyjne  wolności obywatelskie, które podstępnymi propozycjami do ustawy zmierza do rozbicia naszej jedności, do zniszczenia nas, którzy realizujemy się jako społeczeństwo obywatelskie.

         Panie Premierze

Nam działkowcom spokój nie jest dany, a to za sprawą nieugiętej postawy Pańskich partyjnych kolegów – posłów, którzy po raz kolejny nie zamierzają szanować niczyjej woli i oczekiwań: ani naszych, ani blisko miliona obywateli RP, którzy nas popierają swoimi podpisami pod obywatelskim projektem. Oni szanują deweloperów, którzy z niecierpliwością tupią nogami w oczekiwaniu na ustawowe uwolnienie gruntów ogrodów działkowych spod władztwa Polskiego Związku Działkowców.

Jesteśmy nie dość, że niespokojni, to jeszcze oszukiwani przez posłów PO, że  poprawki i nowe propozycje wynikają z dbałości o konstytucyjność przyszłej ustawy.

Kłamią także publicznie za pośrednictwem mediów, że my „ przecieramy oczy z radości”, bo PO daje nam działki za darmo. Tak, posłowie PO proponują uwłaszczenie, tyle tylko, że nie wszystkim działkowcom. A my nie chcemy chaosu i dezorganizacji życia w ogrodach działkowych, co nastąpi w sytuacji, kiedy jedni działkowcy będą właścicielami, a inni tylko dzierżawcami.

Jak uwłaszczać panowie posłowie PO – to wszystkich działkowców w Polsce i tylko takie uwłaszczenie nas usatysfakcjonuje.

 

         Panie Premierze i panowie Przewodniczący  Komisji

                       

        Większego zakłamania i obłudy nikt nam jeszcze tyle nie „sprezentował” przez ponad 20 lat walki władzy z działkowcami – walki o grunty ogrodów, czyli walki o duże pieniądze. Dosyć już nas upokorzono i czas skończyć  z  walką z własnym społeczeństwem i z okłamywaniem go.

Nasz obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych napisali działkowcy dla działkowców. My działkowcy wiemy najlepiej jak mogą funkcjonować ogrody, jakie prawa nam przysługują  i  jak zapewnić każdemu działkowcowi najtańsze korzystanie  z działki.  Takiej wiedzy nie mają posłowie PO – członkowie Podkomisji, którzy z dnia na dzień w pośpiechu „ wyprodukowali” takie poprawki i nowe propozycje, które zniszczą ogrodnictwo działkowe w Polsce, jeśli Sejm uchwali zdeformowany obywatelski projekt ustawy.

Jest jeszcze szansa na ratunek podczas debaty nad tym tworem w Komisjach Sejmowych.

Dlatego my – działkowcy sudeccy apelujemy do Pana Premiera i jednocześnie Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP oraz do Komisji Sejmowych, do których projekt  został przekazany, oraz do wszystkich posłów o odrzucenie  poprawek i nowych propozycji, które zostały wniesione do obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Apelujemy  o uszanowanie woli  miliona obywateli popierających obywatelski projekt ustawy.

Ten projekt nie zawiera niekonstytucyjnych przepisów, co potwierdził w swojej opinii Sąd Najwyższy. Zawiera on rozwiązania, które  realizują wyrok Trybunału Konstytucyjnego. 

Tylko na taką ustawę oczekujemy.

My nie utożsamiamy się z uprawianym przez posłów PO zafałszowanym populizmem i dlatego apelujemy, aby władza przestała  wreszcie nami gardzić i uważać za tzw. ciemnogród, który nic nie rozumie i którego można omamić obiecankami rozdawania działek za darmo.

 

         Panie Premierze i panowie Przewodniczący  Komisji  

 

Apelujemy do Was - wysłuchajcie nas i uszanujcie naszą wolę zapisaną w obywatelskim projekcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Szanujmy się wzajemnie, wybory do Sejmu niedługo. Jesteśmy sobie potrzebni. Zostawcie nas w naszej związkowej jedności, bo to szansa na przetrwanie ogrodów działkowych i  korzystanie z nich przez następne pokolenia.

                                                          

Na oryginale 121 podpisów

 

Krajowa Rada PZD.

 

Okręgowy Zarząd Sudecki PZD.

Załącznik plikowy do pobrania

dziakowcy_sudeccy.pdf

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio