Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz ROD im. M. Drzymały w Pile - 13.08.2013

W dniu 10 sierpnia 2013 roku działkowcy z ROD im. M. Drzymały w Pile obchodzili jubileusz 50 - lecia powstania ogrodu. W uroczystości na zaproszenie Zarządu ROD wzięli udział działkowcy i ich rodziny oraz zaproszeni goście: Maria Fojt Wiceprezes OZ, Mirosław Mantaj Starosta Pilski, Józef Barcz Sekretarz ROD im. Sempołowskiej w Pile.

Uroczystość rozpoczęto hymnem działkowców. Uczestników spotkania powitał Feliks Paszek Prezes ROD. Historię ogrodu przedstawiła Wiesława Kamińska Wiceprezes ROD. Zarząd wyróżnił odznakami PZD, dyplomami i wydawnictwami związkowymi najbardziej aktywnych działkowców. Maria Fojt w swoim wystąpieniu odniosła się do osiągnięć ogrodu oraz podziękowała za pracę wszystkim, którzy na przestrzeni 50 lat budowali ogród. Przekazała działkowcom pamiątkowy puchar i życzenia od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego oraz od Prezesa OZ PZD Mariana Praczyka. Następnie przedstawiła uczestnikom uroczystości informację o propozycji Platformy Obywatelskiej uwłaszczenia działkowców w przyjętym przez Podkomisję Nadzwyczajną projekcie ustawy o ROD oraz skutkach takiego uwłaszczenia dla działkowców.

Poinformowała, że Związek jest za uwłaszczeniem działkowców ale wszystkich, a nie wybranych. Uczestnicy uroczystości przyjęli po odczytaniu przygotowany przez Zarząd ROD list w tej sprawie do Premiera Donalda Tuska. Pod listem podpisali się działkowcy z rodzinami oraz zaproszeni goście. Z treścią listu można zapoznać się tutaj. Starosta Pilski Mirosław Mantaj w swoim wystąpieniu odniósł się do projektu nowej ustawy o ROD. Powiedział, że ubolewa, iż przy ustawie tyle się majstruje i kombinuje. Liczy, że ustawodawca uchwali ustawę, która będzie działkowców satysfakcjonowała. Poinformował, że Samorząd Powiatu Pilskiego był z działkowcami i nadal będzie wspierał działkowców w sprawie dobrej ustawy. Przekazał działkowcom życzenia oraz pamiątkowy ryngraf. Życzenia Zarządowi i działkowcom przekazał również Józef Barcz z ogrodu im. Sempołowskiej w Pile. Działkowcy z rodzinami przy muzyce bawili się do rana.

Załącznik plikowy do pobrania

Jubileusz_50-lecia_RODF_im._M._Drzymay_w_Pile.pdf

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.