Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

50 lat ROD im. Marchlewskiego w Pile - 13.08.2013

Kolejny ogród w Pile obchodził w dniu 10 sierpnia 2013 r. Jubileusz 50-lecia swojego istnienia. W uroczystościach udział wzięli działkowcy wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście: Andrzej Kierzkowski Sekretarz OZ, Mirosław Mantaj Starosta Pilski oraz Czesław Wiśniewski Prezes ROD „Sempołowskiej" w Pile.

Po odsłuchaniu hymnu działkowców Prezes ROD Stanisław Ślebioda przedstawił historię ogrodu. Zasłużonych działkowców udekorowano odznakami związkowymi, dyplomami i wydawnictwami związkowymi. Andrzej Kierzkowski w imieniu Prezydium OZ, a także swojego Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „St. Staszica” w Pile złożył życzenia i przekazał działkowcom pamiątkowe puchary. W swoim wystąpieniu poinformował działkowców o niekorzystnych zmianach przyjętych w projekcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych wprowadzonych głosami posłów Platformy Obywatelskiej i Solidarnej Polski.

Uczestnicy uroczystości w tej sprawie wystosowali list do Premiera Rządu RP Donalda Tuska apelując o przywrócenie pierwotnych zapisów z obywatelskiego projektu ustawy o ROD pod którym złożyli podpisy. Czesław Wiśniewski złożył życzenia od działkowców ROD im. „Sempołowskiej” i przekazał pamiątkowy puchar. Z treścią listu można zapoznać się tutaj. Mirosław Mantaj Starosta Pilski w swoim imieniu oraz Przewodniczącego Rady Powiatu złożył działkowcom życzenia, wręczył pamiątkowy ryngraf oraz złożył deklaracje poparcia w żądaniach działkowców o przywrócenie zapisów z obywatelskiego projektu ustawy o ROD podpisując się pod treścią listu do Premiera Rządu RP. Działkowcy biesiadowali w miłej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Załącznik plikowy do pobrania

50_lat_ROD_im._Marchlewskiego_w_Pile.pdf

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio