Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Nie poznajemy swojego projektu" - 01.08.2013

 

 

Białystok, 30 lipca 2013 roku.

                                                                                          Pan Donald Tusk
                                                                                 Prezes Rady Ministrów
                                                                                                     Warszawa

 

    Członkowie Prezydium Okręgowego Zarządu Podlaskiego PZD na posiedzeniu  w dniu 30 lipca zapoznali z projektem ustawy o ogrodach działkowych przeredagowanym przez Sejmową Komisję Nadzwyczajną. Ponieważ politycy PO z uporem powtarzali, że Komisja pracuje w oparciu o projekt obywatelski, w świetle zmian jakie zostały dokonane w projekcie pod dyktando posłów PO niniejszym chcemy wyraźnie stwierdzić, że nie podpisywaliśmy się pod dokumentem, który dzisiaj  nazywany jest dalej projektem obywatelskim.

    Zmiany, jakie wprowadzone zostały przez Komisję pod światłym przewodem posłów PO ze spójnego dokumentu uczyniły superbubel prawny, pod którym żaden myślący człowiek, a tym bardziej ustawodawca nie powinien się podpisać. Uważamy, że jeżeli w dalszych pracach nad ostatecznym kształtem ustawy posłowie PO będą działali tak jak dotychczas, to Pana zapewnienia, o pozytywnym stosunku  Pana i członków kierowanej przez Pana partii   do ruchu działkowego w Polsce będziemy musieli traktować, jako delikatnie mówiąc- niewiarygodne. 

   Ponieważ podstawą zmian dotychczasowego prawa działkowego był zarzut niekonstytucyjności, wprowadzanie przez posłów PO do projektu nowego prawa zapisów, które są w jawnej sprzeczności z Konstytucją, pozwala przypuszczać, że Pana partia skierowała do prac nad naszą ustawą ludzi, którzy nie znają dokumentu na który się powołują. Nie znają Konstytucji swojego kraju. Nie takiej pomocy oczekiwaliśmy.

Z wyrazami szacunku i życzeniami miłego urlopu
w imieniu członków Prezydium Okręgowego Zarządu Podlaskiego PZD
            Prezes OZP PZD mgr Andrzej Bojko

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.