Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

,,Dziś Wy nam - my jutro Wam” - 29.07.2013

 

                                             Apel do posłów PO podkomisji sejmowej ds. ustawy

                                             o rodzinnych ogrodach działkowych

 

                    Zorganizowane uroczystości działkowe na ogrodzie ROD,,Podleśny” w Iławie, był manifestacją osiągnięć w pracy na działce oraz poparciem obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Uczestnicy pikniku z wielką obawą i niepokojem wyrażali swe obawy, co do terminu wywiązania się z uchwalenia nowej ustawy o ROD w wyznaczonym terminie przez Trybunał Konstytucyjny RP. Działkowcy wyrażali swe obawy w trwających celowo sporach  posłów PO utrudniając pracy komisji. Zdaniem działkowców spory te mogą doprowadzić do tego, że nowa ustawa o ROD w ogóle nie powstanie..

            Działkowcy zdają sobie sprawę, że brak nowej ustawy w styczniu 2014r, to ogrody zostaną zlikwidowane a tereny te przekazane zostaną gminie sprzedane na dowolny cel. Działkowcy słuchając wypowiedzi Premiera, Donalda Tuska na spotkaniu z działkowcami na ogrodzie w Warszawie utwierdziło ich w przekonaniu, że rząd działkowców nie skrzywdzi uchwalając ustawę, która zagwarantuje dalsze istnienie ogrodów.

         Panowie Posłowie, nie jednokrotnie w mediach złożyliście obietnice działkowcom o poparciu działkowców w ich słusznej sprawie, i szybkiego uchwalenia nowej ustaw. Rzeczywistość jest inna, celowo opróżnia się prace nad tym projektem ustawy, aby ustawa ta nie weszła w życie do końca roku. Działkowcy iławscy apelują do Was –do Podkomisji  abyście nie pozwolili, aby politycy wykorzystali Trybunał Konstytucyjny jako pretekst do odebrania działek .

            Działkowcy zrzeszeni w Polskim Związku Działkowców na Warmii i Mazurach uprawiający swe działki od ponad 50 lat w Iławie, mają nadzieję, że PO, która zawsze popierała w przeszłości działkowców, zrobi wszystko, aby projekt Obywatelski o ROD został uchwalony ku zadowoleniu działkowców.

            Iławscy działkowcy liczą na Wasze wsparcie i pomoc w walce o zachowanie 130 letniej tradycji istnienia ogrodów działkowych w Polsce.

            Wasza postawa w pracy podkomisji nad szybkim zakończeniem głosowania nad wnioskiem, będzie testem Waszych intencji wobec działkowców i projektu obywatelskiego o ROD.

Nasze hasło jest aktualne,,Dziś Wy nam - my jutro Wam”.

 

                                                                                                          Z wyrazami szacunku

                                                                                                      Prezes Kolegium Prezesów Ogrodów Działkowych

                                                                                                                                  w Iławie

                                                                                                                                /-/ Jan Kamiński

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.