Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Chcemy w końcu spokojnie uprawiać działki" - 22.07.2013

Działkowcy ROD ,,Przylesie”                                                            Sulechów, 20 lipca 2013 r.

w Sulechowie

 

                                                                                                                Pan

                                                                                                                Donald Tusk

                                                                                                                Premier RP

 

       My działkowcy, członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Przylesie” w dalszym ciągu z niecierpliwością oczekujemy na uchwalenie naszej  ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, ustawy której projekt po licznych konsultacjach z nami został przyjęty jako projekt obywatelski poparty prawie milionem podpisów. Cieszy nas fakt przyjęcia tego projektu jako wiodącego w pracach podkomisji sejmowej powołanej do opracowania projektu ustawy o ogrodach działkowych.

     Mijają jednak tygodnie, a w komisji najważniejszym jest kto ma być przewodniczącym, a merytorycznych efektów nie widać. Obawiamy się, że dalsze przedłużanie dyskusji i ,,przepychanki” co do nie zawsze istotnych sformułowań poszczególnych proponowanych zapisów ustawy doprowadzi do przekroczenia zaleconego terminu przez Trybunał Konstytucyjny i stanie się to najgorsze, czego my działkowcy nie chcemy.

    Panie Premierze!

    Minął ponad miesiąc od wystąpienia Pana na spotkaniu działkowców, wystąpienia które było nadzieją na przyjęcie odpowiedniego kierunku do prac nad ustawą. Niestety postępowanie posłów Platformy Obywatelskiej w podkomisji jest sprzeczne z Pana intencjami i z naszym oczekiwaniem.

    Zwracamy się do Pana o zaangażowanie po raz wtóry swojego autorytetu i przekazanie posłom ponownie swojego stanowiska w sprawie ustawy o ogrodach działkowych.

    Panie Premierze!

    Chcemy wreszcie mieć swoją ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych i po wielu latach sporów o jej kształt, gospodarować na działkach spokojnie i czuć się bezpiecznie.

 

Z wyrazami szacunku!

 

Grupa działkowców:

                                  Podpisy 19 działkowców na oryginale.  

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.