Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 60-lecia istnienia ROD im. Karola Świerczewskiego w Witkowie - 22.07.2013

Uroczystości jubileuszowe 60-lecia założenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Karola Świerczewskiego w Witkowie rozpoczęły się 13 lipca 2013 roku od odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Odsłonięcia tablicy dokonali, w obecności działkowców i zaproszonych gości, Burmistrz Miasta i Gminy Witkowo Krzysztof Szkudlarek - fundator tablicy, wspólnie z Prezesem Ogrodu Edmundem Rybarczykiem i najstarszym działkowcem, 97-letnim Romanem Radaczem.

Ogród Działkowy w Witkowie został założony jako Pracowniczy Ogród Działkowy w 1953 roku decyzją Prezydium MRN w Witkowie. Pierwszym prezesem ogrodu liczącego 55 działek był Stanisław Białecki.Ogród cały czas się rozwijał, polepszając swoją infrastrukturę łącznie z budową Domu Działkowca, ogrodzeniem i parkingiem. Obecnie w tym ogrodzie jest 205 działek. Jubileusz był okazją do wyróżnienia wielu aktywnych działkowców honorowymi odznakami PZD, dyplomami prezesa oraz nagrodami samorządowymi. Prezydent Gniezna Jacek Kowalski uhonorował Prezesa ROD Witkowo, jednocześnie Prezesa Kolegium Prezesów ROD Powiatu Gnieźnieńskiego - Edmunda Rybarczyka Medalem Koronacyjnym.
Samorząd powiatowy reprezentowali Telesfor Gościniak - Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, honorowy członek ogrodu i Stanisław Rajkowski - członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Gratulacje i pozdrowienia dla zebranych działkowców przekazał Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski. Poseł poinformował uczestników uroczystości o stanie prac nad projektami ustaw znajdującymi się w Sejmie, dotyczącymi ogrodów działkowych. Parlamentarzysta zapewnił działkowców z Witkowa o swoim poparciu dla działkowców i obywatelskiego projektu ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Poseł na zakończenie swoich życzeń powiedział: "Byłem, jestem i będę z Wami w walce o prawo do Waszych działek i możliwości funkcjonowania w Polskim Związku Działkowców. To jest moja powinność wobec wyborców."

 

Marcin Szuba

ROD Witkowo

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.