Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców z posłem Konstantym Oświęcimskim (PO) - 17.07.2013

W dniu 16.07.2013 roku w biurze poselskim w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie Posła PO Konstantego Tomasza Oświęcimskiego z reprezentacją działkowców. Do spotkania doszło na zaproszenie i z inicjatywy posła. ROD reprezentowali Prezes Zarządu Jerzy Mańczak, członek Zarządu Józef Sojka, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Genowefa Smażona, Sekretarz Komisji Rewizyjnej Andrzej Sałam, Członek Komisji Rozjemczej Jan Swatowski, działkowcy Zbigniew Gabryelczyk i Antoni Wosiński oraz przedstawiciel miejscowej prasy Mirosław Iwaszczyszyn.

Prezes Mańczak poinformował zebranych, że  ROD liczy w sumie 764 działki w Kamieniu Pomorskim i 37 działek na terenie miejscowości Świerzno zajmując w sumie powierzchnię 35 hektarów. Zakładane był w większości na nie użytkach,terenach po dawnych składowiskach trzciny, polach po rzepaku. Aktualnie głównym tematem i prac i bolączką działkowiczów jest doprowadzenie energii elektrycznej.

 

Poseł Oświęcimski podziękował za przybycie i przedstawienie  swoich obaw. Ze swej strony zapewnił, że nie było nigdy i nie ma próby podejmowania obecnie takich działań mających na celu zabranie ludziom działek, tego nie chcą posłowie. Powołana speckomisja prowadzi prace nad jednym projektem ustawy, do którego mają być wpisane najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania dla działkowców wynikające ze wszystkich przedłożonych Sejmowi propozycji a w szczególności z projektu obywatelskiego. Z uwagi na wagę problemu Poseł zobowiązał sie do pozyskania jak największej wiedzy nad zakresem prac i i proponuje aby w połowie miesiąca września spotkać się na ogólnym zebraniu z wszystkimi działkowcami, propozycja przyjęta z zadowoleniem.

Na zakończenie  Prezes Mańczak podziękował za zaproszenie i zrozumienie naszych bolączek i obaw wręczając Panu Posłowi drobny upominek w postaci książkowego opracowania o ogrodach.

Spotkanie przebiegło w miłej, rzeczowej atmosferze, ze zrozumieniem naszych uwag oraz zapewnień dalszego utrzymywania tak nawiązanego kontaktu poprzez częstsze spotkania z przedstawicielami Sejmu.

(JM)

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio