Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie działkowców z posłem Wiesławem Suchowiejko (PO) - 16.07.2013

W dniu 15 lipca 2013 roku przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD w Koszalinie wraz z Prezesami Zarządów ROD ze Szczecinka spotkali się z Posłem na Sejm RP Wiesławem Suchowiejko z PO. Spotkanie odbyło się w siedzibie zarządu ROD „Zjednoczenie” w Szczecinku.

Powodem spotkania były niepokojące wydarzenia wokół prac Podkomisji Nadzwyczajnej Sejmu  oraz złożenie wniosku o odwołanie Przewodniczącego Podkomisji  Posła Bartosza Kownackiego.

Pan Poseł Suchowiejko poinformował nas, że obrady Podkomisji w dniach 17, 18 i 19 lipca br. będą poświęcone w głównej mierze rozpatrywaniu obywatelskiego projektu ustawy    o rodzinnych ogrodach działkowych oraz zmianie na stanowisku  Przewodniczącego Podkomisji. Nowym kandydatem na to stanowisko jest Pani Poseł PO Krystyna Sibińska. Zasadniczym powodem zmiany przewodniczącego jest deklaracja Pana Premiera, że Platforma Obywatelska pragnie przyjąć pełną odpowiedzialność za kształt nowej ustawy         o ogrodach działkowych do której  nie będzie żadnych zastrzeżeń co do jej konstytucyjności. Podstawą nowej ustawy będzie projekt obywatelski podkreślił Poseł Suchowiejko. Ostateczny termin zakończenia prac legislacyjnych i wejścia w życie nowej ustawy Pan Poseł określił na grudzień 2013 roku. Poseł Suchowiejko poinformował nas, że przekazane informacje konsultował przed naszym spotkaniem z innymi posłami Platformy Obywatelskiej.

Przedstawiciele okręgowego zarządu i rodzinnych ogrodów działkowych ze Szczecinka przekazali Panu Posłowi list Pana Premiera do działkowców z dnia 18 czerwca, którego treści Pan Poseł nie znał. Podziękowaliśmy Panu Posłowi za przekazane ważne informacje. Jednocześnie przedstawiciele OZ i ROD wyrazili nadzieje, ze nie będzie już żadnych zawirowań wokół pracy podkomisji i prace jej zostaną uwieńczone efektem, który zadowoli działkowców.

Pan Poseł Suchowiejko przyjął do wiadomości przekazane opinie i sugestie wyrażone przez naszych przedstawicieli. Zadeklarował że pozostaje w tej sprawie do ciągłej dyspozycji działkowców naszego okręgu.

 

                                                                                         Prezes OZ PZD Koszalin

                                                                                                                                ( - )   

                                                                                                                      Stanisław Suszek

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio