Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Działkowcy apelują o zaprzestanie politycznych rozgrywek" - 15.07.2013

List Pana Czesława Kokoszy (ROD "Zakłady Futrzarskie" w Krakowie) do Posłów z dnia 11.07.2013 r.

Posłowie na Sejm RP

Członkowie podkomisji nadzwyczajnej
ds. rozpatrzenia projektów ustaw o ogrodach działkowych

Szanowni Posłowie!

W związku z informacją o złożeniu przez posłów Platformy Obywatelskiej, członków podkomisji sejmowej rozpatrującej obywatelski projekt ustawy o ROD, wniosku o odwołanie posła Bartosza Kownackiego z funkcji przewodniczącego podkomisji – jako członek ROD „Zakłady Futrzarskie” wyraża swoją dezaprobatę dla tej inicjatywy.
Apelujemy do Państwa o jej odrzucenie, zaprzestanie politycznych gierek i przystąpienie do merytorycznych prac nad projektem, na którego uchwalenie czeka milion polskich rodzin.
Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Sejm miał 18 miesięcy na uchwalenie nowej ustawy o ogrodnictwie działkowym. Pozostało mniej niż 6 miesięcy, a prace merytoryczne jeszcze nie ruszyły z miejsca.
Wydarzenia z ostatnich tygodni, zwłaszcza deklaracje Premiera Donalda Tuska, że projekt obywatelski może być wiodącym dla nowej ustawy dały nam działkowcom nadzieję na ustanowienie nowego prawa.
Wniosek o odwołanie przewodniczącego, deklarującego poparcie dla projektu obywatelskiego bez jednego słowa uzasadnienia, stawia pytanie jakie są intencje posłów PO.
Obserwuję prace podkomisji i wiem, że nie chodzi tu o osobę przewodniczącego ale jego stosunek do projektu obywatelskiego.

Apeluję do Państwa o zaprzestanie politycznych rozgrywek i przystąpienie do prac nad projektem obywatelskim.

Z działkowym pozdrowieniem:
Czesław Kokosza

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio