Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Z rozgoryczeniem śledzimy prace nad nową ustawą działkową" - 12.07.2013

PZD Okręgowa Komisja Rewizyjna

we Wrocławiu, ul. Starogroblowa 4

 

                                                                                                     

 

STANOWISKO

                Okręgowa Komisja Rewizyjna Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu  z rozgoryczeniem przyjmuje informacje o tym, co dzieje się w Sejmowej Spec Komisji, której celem jest opracowanie projektu Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Trwające w Komisji ciągłe spory, brak debaty merytorycznej, odwołanie przewodniczącego Komisji. To wszystko dowodzi, że spory polityczne, gorszące przykłady braku możliwości rozstrzygnięć ponad interes partyjny , wywołuje złe nastroje społeczne i powodują niechęć do partii politycznych. Odnosimy wrażenie, że w aktualnych realiach politycznych naszych posłów nie stać na kompromis w tak istotnej sprawie dla milionowej rzeszy działkowców. Bulwersuje nas fakt zachowań posłów Platformy Obywatelskiej, którzy nie potrafią wznieść się ponad partyjny interes i z uporem zmierzają do założeń projektu ustawy swojej grupy. Założenia te nam nie odpowiadają bo zmierzają do likwidacji naszego Związku i nacjonalizację związkowego majątku.

                Panowie Posłowie czy nie robi na Was wrażenia milion naszych podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, czy nie mówią Wam nic masowe protesty działkowców, które odbyły się w całym Kraju 5 VI 2013r.?

                Wśród nas dobrowolnie zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców rodzi się pytanie , jak to co czynią Posłowie PO w Sejmowej Spec Komisji ma się do treści i atmosfery spotkania Premiera Rządu RP Pana Donalda Tuska z działkowcami w jednym z warszawskich ogrodów? Jak to wszystko ma się do treści listu Pana Premiera skierowanego do działkowców? Dla nas są to kwestie, które zahaczają o tak istotny i demoralizujący problem jak rozbieżność między tym co się mówi a tym co się robi? Nie ma nic gorszego.

                Pan Premier powiedział, że Projekt Obywatelski Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych będzie w pracach Komisji projektem wiodącym, że tego osobiście dopilnuje, że nie jest przeciwny Polskiemu Związkowi Działkowców, że nawy projekt ustawy o ROD będzie uwzględniał uwagi Trybunału Konstytucyjnego.

                Panowie Posłowie, brak merytorycznej pracy nad projektem naszej ustawy, odwołanie przewodniczącego Komisji Pana Kownackiego – bo to członek PiS, nic dobrego nie wróży. To nas niepokoi, bo czasu pozostało niewiele.

                Panowie Posłowie nam działkowcom pozostało śledzić przebieg prac Komisji, z oczekiwaniem, że zapewnienia Pana Premiera Donalda Tuska spełnią się ku zadowoleniu działkowców całego naszego Związku.

 

 

Z poważaniem

 

Zastępca Okręgowej Komisji                                      Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej  we Wrocławiu                                                                                                    Rewizyjnej  we Wrocławiu

        Jadwiga Patrak                                                                     mgr  Henryk  Tomaszewski

 

Sekretarz Okręgowej Komisji

Rewizyjnej we Wrocławiu

                                                                        Czesław  Błyga

 

 

 

Członkowie :  Stanisława Darłowska, Pelagia Mamzerowska, Leonard Mikołajczak,

                           Bronisława Mularczyk, Halina Szutkowska

 

 

Do wiadomości:

 

1.Członkowie Podkomisji Sejmowej:

Pan Andrzej KANIA

            Pan Marek ŁAPIŃSKI

            Pani Katarzyna MATUSIK-LIPIEC

Pani Halina ROZPONDEK

            Pani KRYSTYNA SIBIŃSKA

Pan Tomasz SMOLARZ

            Pan Adam ŻYLIŃŚKI

 

2.  Marszałek Sejmu RP;

3.   Kluby Parlamentarne;

4.   KR PZD;

5 OZ PZD we Wrocławiu;        

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.