Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Zależy nam, by PZD trwał dalej' - 10.07.2013

                                                                              Wałbrzych, dnia 03.07.2013r.

 

Działkowiczka z ROD „Kolejarz”
w Wałbrzychu

 

                                                                                 Pan
                                                                                  Tomasz Smolarz
                                                                                   Poseł na Sejm RP

 

          Panie Pośle !

 

          W najbliższych dniach zbierze się Komisja Nadzwyczajna Sejmu RP na której będą rozpatrywane rozwiązania zawarte w  zapisach czterech projektów ustaw o  ogrodach działkowych, w tym obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, jako projektu wiodącego. Zapadną kluczowe decyzje dla Ogrodów i nas działkowców.  Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Pana Posła  z prośbą , ponieważ jako jedyny  Poseł z Okręgu Sudeckiego uczestniczący i biorący czynny udział w zebraniu tej Komisji może Pan pomóc nam działkowcom zachować Ogrody dla  nas i naszych dzieci.

        Prosimy o wsparcie naszych oczekiwań i interesów  działkowych zawartych w obywatelskim projekcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Zostały one wyrażonych w dziesiątkach naszych listów i stanowisk które Pan Poseł otrzymał.

         Zależy nam aby nasza ogólnopolska organizacja, jaką jest Polski Związek Działkowców trwała nadal, bo tylko dzięki niej możemy w spokoju i bezpieczeństwie uprawiać nasze działki. Istnieje wiele Związków jak np. Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Motorowy, Polski Związek Wędkarski czy Polski Związek Łowiecki oraz wiele innych które jako organizacje społeczne służą ludziom a spełniając swe funkcje przyczyniają się do realizacji marzeń. 

        Nie rozumiemy, dlaczego my działkowcy nie możemy mieć własnej organizacji ?        

          Jesteśmy grupą społeczną jak każda inna i  również chcemy posiadać własną organizację, bo tylko ona jest gwarantem istnienia Ogrodów i naszego „spełnienia” w życiu.    

          Prosimy Pana Posła o zrozumienie i wsparcie w dążeniu do realizacji naszych celów. Możemy tylko  wierzyć, że Komisja Nadzwyczajna Sejmu RP nie zignoruje działkowców i wypracuje takie stanowiska i wnioski które będą korzystne dla działkowców.                 

 

                                                                                 / -  /    Irena Pypno

                                                                             

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio