Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy reagują na nierzetelny artykuł "Super Nowości" - 05.07.2013

W ostatnich dniach na łamach rzeszowskiego dziennika „Super Nowości” ukazał się artykuł zatytułowany „Działkowcy zostaną do września”. Tekst ten odołuje się do sytuacji działkowców z  ROD „Energetyk I” w Rzeszowie, którzy musieli  oddać część ogrodu na realizację inwestycji drogowej. Do tej pory nie otrzymali jednak od miasta terenu zastępczego, ani odszkodowań.

Autor artykułu mija się jednak mocno z prawdą i podaje informacje zupełnie przeczące rzeczywistości. W jego ocenie przedstawiciele Urzędu Miasta zaoferowali właścicielom działek pomoc i zaproponowali im zastępcze działki. Tymczasem Okręgowy Zarząd w Rzeszowie od marca 2011 r.domaga się uregulowania sprawy. Do tej pory jednak Związek nie uzyskał informacji na jaki teren zostaną przenisieni działkowcy oraz kiedy otrzymają odszkodowanie.

Poniżej przedstawiamy stanowisko  OZ w Rzeszowie, które skierowane zostało do redakcji "Super Nowości". W biurze Okręgu dostępna jest też obszerna korespondencja jaką Okręg prowadzi z miastem. Jest ona jasnym potwierdzeniem działań, jakie Okręgowy Zarząd PZD w Rzesziwie  podejmuje w obronie działkowców.

List OZ w Rzeszowie do redakcji "Super Nowości" (czytaj więcej).

Także Krajowa Rada PZD w ostatnich dniach zwróciła się z prośbą do Prezydenta Miasta Rzeszowa  o przekazanie informacji, kiedy działkowcy otrzymają teren zamienny i odszkodowanie. Poniżej zamieszczamy treść listu.

List do Prezydenta Rzeszowa (czytaj więcej).


Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio