Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Grunt to dobre sąsiedztwo - 02.07.2013

Rodzinne Ogródki Działkowe "MAŁOPOLANIN" zajmują teren w niedalekim sąsiedztwie Zespołu Szkół Nr 6 w Rzeszowie. To bliskie sąsiedztwo, wyjątkowa gościnność i serdeczność zarządu ROD "MAŁOPOLANIN" przyczyniły się do nawiązania wieloletniej współpracy z Zespołem Szkół Nr 6 w Rzeszowie.

Każdego roku w okresie jesiennym oraz wiosennym organizowane są wycieczki rekreacyjno – przyrodnicze dla uczniów ZS Nr 6 do ROD. Organizowane wycieczki mają na celu integrację uczniów podczas różnorodnych zabaw, gier i konkursów na świeżym powietrzu. Celem ich jest również zapoznanie uczniów z typowymi pracami wykonywanymi na działkach przez działkowiczów przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

Różnorodne konkursy przyrodnicze prowadzone przez wychowawców przyczyniają się do poznania i utrwalania właściwych nazw kwiatów, owoców, warzyw, krzewów i drzew występujących na terenach działkowych.

Dzięki gościnności i życzliwości pana Bolesława Pezdana prezesa ROD uczniowie w nieskrępowany sposób mogą korzystać z udostępnionego : grilla, węzła kuchenno – sanitarnego, świetlicy oraz placu zieleni. Świetlica ROD umożliwia dzieciom w estetycznych warunkach na wygodne spożycie posiłków, wypicie ciepłych napojów itp. Podczas posiłków uczniowie mogą podzielić się wrażeniami, przeżyciami, miło pogawędzić w gronie rówieśników pod opieką nauczycieli.

Pobyt w ROD to nie tylko sposób na radosne spędzenie czasu, który bardzo integruje uczniów, dostarcza wrażeń i wspomnień. To również bardzo ciekawa i swoista lekcja przyrody, z której żaden uczeń z pewnością nie ucieknie, a wręcz przeciwnie chce , aby trwała i trwała.

 Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi i całemu Zarządowi ROD "MAŁOPOLANIN" za gościnność i serdeczność.

 

                                                        Uczniowie i nauczyciele ZS Nr 6 w Rzeszowie

 

 

 

Rzeszów, dn. 19.06.2013r.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.