Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 60-lecia ROD im. J. Słowackiego w Rogoźnie - 02.07.2013

Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. J. Słowackiego w Rogoźnie  w dniu        29 czerwca 2013 roku świętowali swój jubileusz 60 lecia powstania ogrodu.

Pomimo potężnej ulewy, która przeszła nad miastem dwa dni wcześniej  i zalała cały ogród, przy ogromnym  zaangażowaniu Zarządu ROD i działkowców świętowanie rozpoczęto hymnem działkowców-Zielona Rzeczpospolita i wciągnięciem na maszt flagi Polskiego Związku Działkowców.

Przybyłych działkowców oraz zaproszonych przez Zarząd  gości powitał Prezes ROD Pan Jerzy Golon. Uroczystość swą obecnością zaszczycili: Maria Fojt , która reprezentowała Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego oraz Okręgowy Zarząd PZD w Pile, władze samorządowe Miasta Rogoźna w osobach: Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Zbigniewa Hinz, Burmistrza Rogoźna - Bogusława Janus i jego Zastępca Krzysztof Ostrowski. Na uroczystość przybyły delegacje wszystkich funkcjonujących w Rogoźnie rodzinnych ogrodów działkowych: im. Przemysława, im. Marcinkowskiego,        im.  Czerwony Mak oraz wielu działkowców, którzy ze względu na wiek przekazali działki swoim bliskim.

Następnie pani Małgorzata Dolata  w imieniu Zarządu przestawiła 60 letnią historię ogrodu. Z okazji jubileuszu ogrodu na wniosek Zarządu ROD wyróżniono odznakami związkowymi najbardziej zaangażowanych w pracy na rzecz ogrodu członków organów samorządowych oraz działkowców.   

 

Maria Fojt wysoko oceniła pracę wszystkich rodzin działkowych oraz Zarządów funkcjonującym w okresie  60 lat w ogrodzie, którzy z ogromnym zaangażowaniem  budowali niezbędną infrastrukturę  i  z niezwykłą starannością o nią dbają.   Podziękowała w imieniu Związku  władzom samorządowym za pomoc w realizacji inwestycji w ROD oraz w obronie ustawy o ROD. Poinformowała uczestników uroczystości o stanie prac nad nową ustawą o ogrodach działkowych. Złożyła działkowcom życzenia z okazji jubileuszu ogrodu od Prezesa PZD  oraz Prezesa OZ PZD w Pile ,  przekazała Prezesowi ROD okolicznościowe  dyplomy i puchary.

Życzenia działkowcom w imieniu władz samorządowych przekazał Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus i wręczył  Prezesom ogrodu, którzy kierowali pracami Zarządów ROD w ostatnich 30 latach p.p. Wacławowi Peda, Czesławowi Gracz, Czesławowi Chmielewskiemu oraz Jerzemu Golon pamiątkowe statuetki. Życzenia od ogrodów funkcjonujących w Rogoźnie przekazali Prezesi ROD.

Zarząd ROD przedstawił działkowcom list do Premiera Donalda Tuska w sprawie złożonych deklaracji podczas wizyty w ogrodzie w Warszawie, który został przyjęty przez działkowców  oklaskami oraz  przez nich podpisany.

Działkowcy przy grochówce wspominali miłe wydarzenia z życia ogrodu. Wysłuchali koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego oraz zespołu tanecznego" SKOCZKI" z Rogozińskiego Centrum Kultury i kapeli "Chłopcy z Tamtych lat".

 

Małgorzata Dolata

ROD im. J. Słowackiego w Rogoźnie   

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.