Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Delegacja działkowców na spotkaniu z posłem Bartoszem Kownackim - 26.06.2013

W dniu 25 czerwca 2013 r. z inicjatywy Bartosza Kownackiego Posła na Sejm RP i Przewodniczącego Nadzwyczajnej Podkomisji Sejmowej, w Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie z działkowcami z rodzinnych ogrodów działkowych położonych na terenie powiatu nakielskiego.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli lokalnych władz Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli przedstawiciele działkowców okręgu pilskiego z Prezesem OZ Marianem Praczykiem na czele oraz Przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej i wiceprezes OZ w Pile - Marią Fojt,  sekretarz OZ  Andrzej  Kierzkowski i członek Prezydium OZ - Marian Ostaszewski. Czynnie uczestniczył zabierając głos w dyskusji Przewodniczący Rady Miasta Nakła Andrzej Jedynak.

Temat spotkania: Ważące się losy ogródków działkowych w Polsce. Poseł Bartosz Kownacki przedstawił informację z przebiegu prac w Podkomisji nad czterema projektami ustaw o ogrodach działkowych. Poseł Kownacki szczególny nacisk położył na destrukcyjną postawę posłów Platformy Obywatelskiej starających się za wszelką cenę opóźnić prace w Podkomisji. Wykazał również zagrożenia wynikające z projektu ustawy o ogrodach Platformy Obywatelskiej zmierzające między innymi do pozbawienia działkowców praw do gruntu i wygaszenia wieczystego użytkowania gruntu. Wskazał na kompleksowość obywatelskiego projektu o rodzinnych ogrodach działkowych, który stał się projektem wiodącym w pracach Podkomisji.

Zwrócił uwagę na pozytywne aspekty aktualnej sytuacji na co niebagatelny wpływ miała postawa działkowców i Związku ( protesty, stanowiska, pikiety, manifestacje), ale apelował jednocześnie aby nie poprzestawać na tym i pilnie obserwować to co dzieje się w Sejmie.

 Po wystąpieniu Posła rozpoczęła się dyskusja, którą zapoczątkowała Prezes OZ w Bydgoszczy Barbara Kokot dziękując działkowcom powiatu nakielskiego za liczne poparcie projektu obywatelskiego wyrażone na listach poparcia. Zaapelowała o dalszą czynną walkę o zachowanie ogrodów i PZD jako gwaranta zachowania praw działkowców.

W dyskusji głos zabrali również przedstawiciele okręgu pilskiego, a przewodniczący Rady Miasta zwrócił się z zapytaniem jakiej pomocy oczekuje Podkomisja od samorządów. W toku dyskusji i pytań do posła Marian Praczyk Prezes OZ podziękował Przewodniczącemu Nadzwyczajnej Podkomisji Sejmowej Bartoszowi Kownackiemu za spotkanie oraz aktywność w kierowaniu pracami i poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Zaprosił posła do Piły na spotkanie z działkowcami naszego okręgu. Zaproszenie zostało przyjęte.

Spotkanie przebiegło w serdecznej i rzeczowej atmosferze.

Andrzej Kierzkowski – sekretarz OZ PZD w Pile / OZ PZD w Bydoszczy

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio