Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

30 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Pod Lasem" w Końskich - 26.06.2013

"Świat jest jak ogród pełen nieskończonej różnorodności"

            W malowniczej scenerii Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi nad jeziorem wśród świerków w drewnianej altance w piątkowe popołudnie 21 czerwca 2013 roku spotkali się działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Pod Lasem" w Końskich, aby uroczyście świętować 30-lecie powstania swojego ogrodu.

            Wiceprezes Zarządu ROD Pan Andrzej Jedynak, koordynator wszelkich prac związanych z organizacją jubileuszu, powitał wszystkich zebranych: użytkowników działek oraz zaproszonych gości w osobach: dwóch Zastępców Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich Pana Jacka Materę i Pana Krzysztofa Jasińskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Zbigniewa Kowalczyka, a także koneckiego Prezesa Zarządu ROD "Oaza" Pana Józefa Gąszcza..

            Z ramienia Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców na jubileusz ROD stawili się Prezes OZŚ PZD w Kielcach Pan Zygmunt Wójcik i Pani Anna Grudzień.

            Krótką historię ogrodu działkowego nakreślił "senior działkowej społeczności" ROD "Pod Lasem" w Końskich Pan Stanisław Dybała, po czym dla 10 najdłuższych stażem działkowców nagrody rzeczowe ufundowane przez UMiG w Końskich wręczyła Pani Prezes Zarządu ogrodu Pani Anna Turlejska.

            Z okazji jubileuszu w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich Pana Michała Cichockiego okolicznościowy dyplom dla Zarządu ROD oraz całej społeczności działkowej z podziękowaniami oraz życzeniami "dalszej owocnej działalności, zdrowia, pomyślności, aby kolejne lata obfitowały w satysfakcje i spełnienie" przekazał Pan Krzysztof Jasiński - Zastępca Burmistrza.

            Z kolei Prezydium Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiewgo Polskiego Związku Działkowców w Kielcach ufundowało puchar oraz dyplom uznania, który wręczył Prezes OZ Pan Zygmunt Wójcik gratulując działkowcom pięknego ogrodu i zadbanych działek, które z roku na rok pięknieją, dzięki ofiarnej pracy użytkowników działek i społecznej pracy kolejnych Zarządów ogrodu.

            Po oficjalnej części spotkania działkowcy zasiedli do wspólnego stołu i degustowali domowe specjały regionalnej kuchni świętokrzyskiej. Obok licznych wspomnień działkowcy podczas biesiady rozmawiali o przyszłości ogrodów w Polsce oraz kolejnych etapach poprawy stanu zagospodarowania ogrodu.

Anna Grudzień

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio