Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 35-lecia ROD "Nad Wrześnicą" we Wrześni - 24.06.2013

Około 500 działkowców uczestniczyło w minioną sobotę w obchodach 35-lecia istnienia  ROD „Nad Wrześnicą” we Wrześni. Z działkowcami świętował także prezes PZD Eugeniusz Kondracki, który w pierwszych słowach podziękował wszystkim za pracę włożoną w powstanie, a następnie utrzymanie tak pięknego ROD. „Bez waszego wysiłku i zaangażowania nie  byłoby nas dziś tutaj. Dziękuję wszystkim działowcom za to, co robicie. Wasza postawa potwierdza, że ogrody działkowe były, są i będą potrzebne” –mówił prezes PZD.

 

Prezes PZD Eugeniusz Kondracki odniósł się także do aktualnej sytuacji ogrodów i Związku. Podkreślał, że nie jest ona łatwa, jednak to dzięki  integracji całego środowiska projekt obywatelski  zyskuje coraz większe poparcie w Sejmie. „Dziękuję wam za podpisy, które złożyliście na listach poparcia, za  listy które wysyłacie  do posłów. Bez tego wsparcia nie moglibyśmy obronić ogrodów. Ta trudna sytuacja utwierdza każdego z nas  w przekonaniu, jak silną i zwartą grupą są działkowcy. Wierzę, że i  tym razem zwyciężymy – dodał prezes PZD.

Na znak uznania złożył na ręce prezesa ROD „Nad Wrześnicą” Sylwestra Zdrojka pamiątkowy puchar i dyplom. Następnie  Prezes PZD oraz prezes OZ Poznań Zdzisław Śliwa uhonorowali 28 działkowców złotymi, srebrnymi oraz brązowymi odznaczeniami. Natomiast członek Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu Zdzisław Stankowiak podarował działkowcom pamiątkowy medal.Nagrodzeni zostali także działkowcy, którzy brali udział w konkursie na najładniejszą działkę rekreacyjną oraz owocowo-warzywną. Nagrody 15 laureatom wręczył prezes Sylwester Zdrojak i jego zastępca Tadeusz Cegielski.

Podczas jubileuszu przygotowano także wiele atrakcji i zabaw dla najmłodszych. Dla dorosłych  przygotowano natomiast poczęstunek.  Za wszystkie te atrakcje goście nie musieli płacić. Związek oszczędzał na ten ważny jubileusz przez pięć lat. Jego prezes Sylwester Zdrojak ma nadzieje, że działkowcy otrzymają w końcu stabilne prawo, które pozwoli im na świętowanie kolejnych jubileuszy. Jak pokazała sobotnia uroczystość są one bardzo potrzebne i pozytywnie odbierane przez działkwoców, czego najlepszym potwierdzeniem była frekwencja.

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio