Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie prezesów Delegatury Radomskiej PZD - 24.06.2013

Dzień 21.06.2013 miał być dniem spotkania prezesów Delegatury Radomskiej PZD omawiającym przygotowania do manifestacji działkowców w Warszawie. Życie jeszcze raz pokazało, że jest pełne niespodzianek. W związku z wydarzeniami, które wynikły w czasie od wysłania zawiadomień do daty zebrania, zmieniły zdecydowanie porządek obrad.

Zamiast omawiania manifestacji omawialiśmy spotkanie z pana Premiera z działkowiczami, jego oświadczenie i wyniki głosowania podkomisji sejmowej. To projekt obywatelski stał się wiodącym projektem z woli Komisji i przy poparciu Premiera – życie jest pełne niespodzianek.

Podsumowaliśmy więc nasz wkład w obronie ustawy. Uważamy, że zrobiliśmy wszystko na co nas było stać. Byliśmy widoczni i słyszani w mieście i na Mazowszu. Teraz chcielibyśmy  w spokoju realizować nasze plany akcji ,,Lato na działce”. Abyśmy mogli na spotkaniach z politykami z okazji ,,Dni Działkowca” rozmawiać o przyszłości naszych miast i rozwoju ruchu działkowego a nie protestować.

Mimo wszystko, będziemy gotowi do obrony naszych działek jeżeli zaszłaby taka potrzeba. Mówiliśmy również o możliwości startu działkowców w zbliżających się wyborach samorządowych. Start w wyborach będzie formą obrony naszych działek i możliwość wpływania na losy miast.

 

Zygmunt Kacprzak

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio