Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Święto dzieci w ROD "Leszczynkowo" w Lesznie - 24.06.2013

W dniu 8 czerwca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Leszczynko” w Lesznie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Na szczęście pogoda dopisała … mimo, że godzinę przed rozpoczęciem imprezy okolice Leszna nawiedziły gwałtowne burze … na terenie Ogrodu tylko trochę pokropiło, a potem dzieci już mogły świętować bez przeszkód.

Zgromadzone na placu przed świetlicą dzieci w wieku do 12 lat uczestniczyły w wielu konkurencjach sprawnościowych, takich jak np. konkurs hula-hoop, biegi w workach, rzucanie piłeczkami do celu, a także popisywały się zdolnościami wokalnymi i recytatorskimi.

We wcześniej ogłoszonym konkursie plastycznym dzieci zaprezentowały prace wykonane różnymi technikami.

Sukcesy dzieci w konkurencjach sportowych, występach artystycznych przed mikrofonem oraz w pracach plastycznych zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczał Prezes Henryk GAWŁOWSKI.

 Wspólne zdjęcie było udokumentowaniem sukcesu.

W konkursie plastycznym uwagę oceniających zwróciły szczególnie starannie wykonane prace Mai PIECHOWSKIEJ (lat 5), Marysi RUKS (lat 5) i Wojtka RUKS (lat 3).
W grupie dzieci starszych dyplomami nagrodzono prace Oliwi MICKIEWICZ, Franka WOŹNIAKA oraz Tobiasza i Gracjana WAŚCIŃSKICH.

O oprawę muzyczną imprezy zadbał Alfred GÓRALCZYK, działkowiec.

Organizatorom miło było patrzeć na radosne i uśmiechnięte buzie dzieci.


Na zakończenie zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie dorosłego i dziecka w bardzo przystępnej formie zaprezentowali dzieciom przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża: kierowcy-ratownicy Jakub DEKA i Szymon RATAJCZYK oraz ratowniczka Magdalena STASIŃSKA. Dzieci miały także możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki pogotowia RAD-MED Łukasza GRZELCZAKA.

Tekst:Irena RADOŃ

Zdjęcia: Alfred GÓRALCZYK

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio